دبیرکل حزب موتلفه در پاسخ به ایلنا:/تكمیل می‌شود/

تشكیل حزب فراگیر اصولگرایان شدنی نیست/همواره در مقابل جریان‌های افراطی موضع گرفتیم

سیاست داخلی,نشست خبری,حبیبی,حزب فراگیر

همواره حزب موتفله اسلامی در خصوص جریان‌های افراطی اعلام موضوع کرده است که به طور نمونه می‌توان به سال‌های اول دولت دهم اشاره کرد. در اطرافیان رئیس جمهور کسانی حضور داشتند که به جریان انحرافی مشهور شدند و ما در آن زمان موضع‌گیری کرده و حتی مرحوم عسگراولادی در دیداری که در هر زمان با رئیس جمهور داشت این نکته را به ایشان گوشزد می ‌کرد اما آقای احمدی‌نژاد آن را نپذیرفت

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تشکیل حزب فراگیر در جریان اصولگرایی را ناشدنی دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد نبی حبیبی در نشست پیش از ظهر خود در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری به دنبال تشکیل حزب فراگیر در جریان اصولگرایی است اما معتقد است به دلیل برند بودن برخی از احزاب این کار با دشواری‌های مواجه است، به نظر شما آیا تشکیل حزب فراگیر در جریان اصولگرایی شدنی است، گفت: موضوع حزب فراگیر را نشدنی می‌دانم و افراد در این حوزه به این خواسته نخواهند رسید، ما می‌توانیم با یکدیگر بر سر مسائلی ائتلاف کنیم، اما ایجاد حزب فراگیر شدنی نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه آیا احزابی همچون موتلفه در جریان اصولگرایی به دنبال برائت از جریان تندروی افراطی اصولگرایان نیست؟اظهار کرد: همواره حزب موتفله اسلامی در خصوص جریان‌های افراطی اعلام موضوع کرده است که به طور نمونه می‌توان به سال‌های اول دولت دهم اشاره کرد. در اطرافیان رئیس جمهور کسانی حضور داشتند که به جریان انحرافی مشهور شدند و ما در آن زمان موضع‌گیری کرده و حتی مرحوم عسگراولادی در دیداری که در هر زمان با رئیس جمهور داشت این نکته را به ایشان گوشزد می ‌کرد اما آقای احمدی‌نژاد آن را نپذیرفت. آن گروه مکتب ایرانی را در مقابل مکتب اسلامی قرار داد که این امر موجب شد که ما موضع‌گیری شدیدی کرده و اعلام کنیم که چنین مکتبی در واقع همان مکتب شاهنشاهی است.

وی ادامه داد: اگر خاطرتان باشد اعضای دولت دهم هیچ گاه رابطه خوبی با حزب موتلفه نداشتند و روزنامه ایران آن زمان توسط جریان انحرافی اداره می‌شد مطالبی در مورد حزب موتلفه منتشر کرد که پیش از انقلاب، شاه جرات این کار را نداشت.

حبیبی با بیان اینکه حزب موتلفه به دنبال این است که نظر خود را به درستی و به طور واضح تبیین کند، تصریح کرد: ما به جای دامن زدن به تنازع به دنبال این هستیم که از جایگاه خود برای تلطیف فضا بهره بگیریم. طبیعتا در داخل یک خانه نظرات مختلفی ممکن است وجود داشته باشد اما ما معتقدیم که ابتدا باید کیان خانواده را حفظ و به اعضا تذکر داد، اما اگر کسی مقابل خانواده ایستاد بدون شک نباید با او مماشات کرد.

کد N161358