5 هزار و ۷۰۰ اتحادیه و موسسه قرآنی در کشور فعال هستند

قرآن کريم

مدیرعامل اتحادیه و موسسات قرآنی در دیدار با مدیر کل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵ هزار و ۷۰۰ اتحادیه و موسسه قرآنی در کشور فعال هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدحسین کوششی با بیان لزوم استفاده از ظرفیت‎ها و قابلیت‎ها در شکوفا کردن استعدادهای قرآنی و بهره‌مندی جامعه از فیوضات این کتاب الهی، اظهار کرد: اهمیت و جایگاه قرآن مجید بر هیچ کس پوشیده نیست و سخنان زیادی در این خصوص بیان شده است، اما مهم‌تر از همه، بسترسازی و فراهم کردن شرایطی برای اجرای آموزه‎های قرآنی در جامعه است و باید در این خصوص راه‌کارها و برنامه‌های عملی ارائه دهیم.

وی افزود: در جامعه استعدادها و قابلیت‌های فراوانی وجود دارد و در نظام دینی، مردم متمایل به یادگیری قرآن هستند و زیبنده حکومت اسلامی، استفاده از ظرفیت قرآن در همه ابعاد و زمینه‎ها در راستای پیشرفت همه جانبه است، لذا باید بیش از پیش به این مساله عنایت شود و از همه امکانات و ابزار موجود برای شکوفایی قرآنی استفاده شود.

کوششی در ادامه علت عقب ماندگی ملت‌های اسلامی و پایمال شدن عزت آنها را معلول بی توجهی به دستورات و تعالیم قرآنی دانست و اظهار کرد: امروز امت اسلامی با این همه امکانات و استعداد و ذخایر و نیروی انسانی، دچار عقب ماندگی و ضعف و تفرقه هست در صورتی که با حضور قرآن نباید این مشکلات به‌وجود بیایند و آن نشان دهنده بی توجهی به اجرای دستورات قرآن به صورت عملی است.

وی در پایان با مثبت ارزیابی کردن فعالیت موسسات قرآنی اظهار کرد: درصورت تامین اعتبار، این موسسات افزایش یافته و از لحاظ کمی و کیفی ارتقا پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N161097