انتقاد دمشق از اظهارات "غیر واقع‌ بینانه" بان کی‌ مون

سوريه,بان‌كي‌مون

وزارت خارجه سوریه از سخنان بان کی مون پیرامون اوضاع انسانی در سوریه و عملکرد هیات سوری در ژنو انتقاد و اعلام کرد که این سخنان واقع بینانه نبوده است.

وزارت خارجه سوریه از سخنان بان کی مون پیرامون اوضاع انسانی در سوریه و عملکرد هیات سوری در ژنو انتقاد و اعلام کرد که این سخنان واقع بینانه نبوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه سوریه نیوز، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای نسبت به سخنان بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در خصوص اوضاع انسانی در سوریه و عملکرد هیات سوری در ژنو اظهار تاسف و تاکید کرد که سخنان وی به دور از واقع‌گرایی بوده است.

در این بیانیه آمده است: شایسته بود که بان کی مون برای حل و فصل ریشه‌های مساله سوریه، بر اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت که مبنی بر مبارزه با تروریسم در سوریه است، تاکید می‌کرد و تمام کشورهای حامی افراد مسلح را به توقف حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خود از این افراد ملزم می‌ساخت.

پیشتر بان کی مون از اینکه هیات سوری "مذاکره‌ سازنده‌ای" در ژنو نداشته، انتقاد کرد و از مسکو، واشنگتن و طرف‌ها در منطقه خواست تا از نفوذ خود برای از سرگیری هرچه سریعتر مذاکرات ژنو 2 استفاده کنند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین از دولت سوریه خواست تا به کاروان‌های کمک‌رسانی در این کشور اجازه فعالیت بیشتری را بدهد.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: دولت سوریه به مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد و در همین حال برای حل و فصل سیاسی و تحقق آشتی ملی در کشور تلاش جدی خواهد کرد.

وزارت خارجه سوریه در خصوص اوضاع انسانی در این کشور تاکید کرد که دمشق کاملا آماده است تا تمام تلاش‌های صادقانه را که با هدف فراهم کردن نیازهای اساسی شهروندان آسیب دیده باشد و به دنبال بهره‌کشی از رنج‌های مردم سوریه در راستای اهدف سیاسی نباشد، تسهیل بخشد.

انتهای پیام

کد N161041