ابراز خوشبینی کویت نسبت به بروز نشانه‌های مثبت در روابط ایران و عربستان

ايران,عربستان,كويت,توافق ژنو

وزیر امور خارجه کویت نسبت به بروز نشانه‌های مثبت به ویژه میان ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان ابراز خوشبینی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) شیخ صباح الخالد در حاشیه کنفرانس خبری با همتای مکزیکی‌اش ضمن ابراز خرسندی از بروز این نشانه‌ها تاکید کرد: همه ما در منطقه با یکدیگر شریک هستیم و از این رو مهم است که ثبات در منطقه وجود داشته باشد.

بنابر گزارش الرای العام، وی درباره میانجی‌گری کویت میان ایران و عربستان که اخیرا نیز اخباری در این خصوص منتشر شده است به "نشانه‌های مثبتی" که حسن روحانی بعد از انتخابش به عنوان رئیس‌جمهور ایران در قبال کشورهای منطقه به ویژه عربستان داشته است و هم‌چنین "نشانه‌های مثبتی" که عربستان نسبت به روحانی نشان داده، اشاره و تاکید کرد که در مراحل آتی بین کشورهای حوزه خلیج (فارس)، ایران و عراق تفاهم‌های زیادی وجود خواهد داشت و برای ایجاد ثبات و امنیت در منطقه تلاش خواهد شد.

وی ادامه داد: همه ما در (آینده منطقه) شریک هستیم. هم‌چنین منافع ما نیازمند آن است که در قبال بسیاری از مسایل همکاری و تفاهم داشته باشیم.

وزیر خارجه کویت گفت: ما توافق موقت میان ایران و 1+5 را نیز پیگیری می‌کنیم و امیدواریم که توافق نهایی حاصل شود، چرا که این امر موجب کاهش بحران‌ها و آرامش اوضاع خواهد شد. این چیزی است که ما کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) به دنبال آن هستیم.

اتنتهای پیام

کد N161030