نماینده شیراز:

اعتماد مردم را نباید به هیچ عنوان از دست داد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه است که نباید آن را در هیچ شرایطی از دست داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه است که نباید آن را در هیچ شرایطی از دست داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، سیدحسین ذوالانوار شامگاه دوشنبه 12 اسفندماه در سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: انتظار از شورای فعلی، نسبت به شوراهای گذشته بسیار بیشتر است زیرا منشا شورای چهارم شیراز، ایمانی است و از تمام کسانی که به این نهاد آمده اند نیز بیشتر است.

وی توجه به مسائل فرهنگی را بسیار مهم توصیف و تاکید کرد: باید توجه به روح و فرهنگ مردم باید در صدر برنامه های شورا قرار گیرد. البته برنامه های سال 93 برنامه های بسیار خوبی است خصوصا به لحاظ فرهنگی که جای قدردانی دارد.

وی گفت: کار عمرانی باید انجام شود، با دقت در آمار تعداد مراجعان به دادگستری، می توان لزوم فعالیت های فرهنگی و معنوی را درک کرد.

ذوالانوار با تصریح اینکه معیشت مردم مهم است اما نه به اندازه دین مردم، تصریح کرد: اروپائیان به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند برایران غلبه کنند، باید فرهنگ را به دست بگیرند. آنها فهمیده اند که فقط از طریق فرهنگی می توان ایران را اشغال کرد.

او با اشاره به عنوان "شیراز سومین حرم اهل بیت (ع)" گفت: برنامه های فرهنگی شورا قابل ستایش است اما هنوز بسیار اندک است، فعالیت ها را با مشهد مقایسه کنید، باید ببینیم چه تناسبی بین شیراز و مشهد وجود دارد؟

ذوالانوار مدیریت واحد شهری مطلوب را امری مطلوب دانست و گفت: این موضوع خیلی سال است که مطرح شده و ما نیز با بسیاری از بخش های آن موافق هستیم، امروز به واسطه نبود، مدیریت واحد فرهنگی تشتت فراوان است، ما پشتیبانی می کنیم تا موضوع حل شود.

وی تحولات حمل و نقلی شیراز را چشم گیر دانست و با اشاره به فعالیت های عمرانی این شهر، گفت: خوب است هزینه فایده بکنیم شاید با اعتبار یک پروژه مثل پل ولی عصر(عج) بتوان چند تقاطع ایجاد کرد.البته در قطار شهری اقدامات شورا و شهرداری جای قدردانی دارد که در تامین اعتبار برای خرید واگن ها و راه اندازی بخشی از خط اول تلاش و اقدام انجام شد.

ذوالانوار احداث سد تنگ سرخ را از آرزوهای دیرینه مردم و مسئولان شیراز دانست و با انتقاد از مباحث مخالف مطرح شده، گفت: متاسفانه این یک فرهنگ شده که با بیان عیب و ایرادی یک طرح بزرگ متوقف شود، کاری مانند آنچه در خصوص مرکز آموزش نفت اتفاق افتاد.

وی فلسفه وجودی برخی دستگاه ها را طرح ایراد دانست و گفت: بعضی ادارات وجودشان در ایرادگیری معنی پیدا می کند، مثل محیط زیست و میراث فرهنگی.

ذوالانوار تفاوت شیراز و اصفهان را در صنعت دانست و با اشاره به منابع درآمدی پایدار اصفهان که از محل صنایعی نظیر فولاد کسب می شود، گفت: فولاد از محل اعتبارات ملی احداث شده اما مزایای آن به اصفهان می رسد.

وی با انتقاد از انتقال برخی از صنایع و مراکز علمی در گذشته از شیراز به نقاط دیگر کشور منجمله اصفهان، این موضوع را موجب از بین رفتن اعتماد مردم دانست و گفت: همه کمک کنیم این اتفاق ها نیفتد، این زدودن اعتماد مردم است، خدمت نیست، باید سرمایه اصلی یعنی اعتماد مردم حفظ شود.

ذوالانوار همچنین اجرای 2 برنامه مسابقات قرآنی و اجلاسیه جامعه مدرسین را بسیار خوب ارزیابی و با قدردانی از همکاری مطلوب شورا و شهرداری در برگزاری هرچه بهتر این رویدادها، گفت: برنامه قرآنی تقریبا بی نظیر بود، خیلی اثرات خوبی داشت اما باید مستمر باشد، قطع نشود.

نماینده مردم شیراز همچنین از میزبانی مسابقه فناوری کشورهای آسیا به عنوان یک رویداد مهم برای شیراز خبر داد و خواستار همکاری برای مطلوبیت این رویداد شد، و گفت: سال آینده اتفاقات خوبی در شیراز رخ می دهد که ایجاد شعبه ای از پژوهشکده رویان، یکی از این رویدادها خواهد بود.

انتهای پیام

کد N161024