مشاور بشار اسد: نقش ایران در منطقه سازنده است/ عربستان از حمایت گروه‌های مسلح دست بردارد

سیاسی

مشاور سیاسی بشار اسد، رییس جمهور سوریه بر نقش سازنده ایران در منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بثنیه شعبان در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه المیادین درباره نقش ایران، روسیه و عربستان در قبال کشورش گفت: مسکو اعمال فشاری علیه دولت سوریه ندارد، بلکه این کشور نقش دوست را در قبال آن دارد.

وی در خصوص عربستان نیز گفت: ما از این کشور می‌خواهیم تا از حمایت مالی و تجهیزاتی به گروه‌های مسلح دست بردارد.

مشاور سیاسی اسد ادامه داد که ریاض نه تنها به حمایت مالی از گروه‌های مسلح عربستانی می‌پردازد، بلکه از گروه‌های مختلف دیگر هم حمایت می‌کند.

شعبان در این گفت‌وگو که بخش‌هایی از آن بر روی پایگاه خبری شبکه المیادین قرار گرفته است، بیان کرد: توقف حمایت‌ها از گروه‌های تکفیری و ترورستی منطقه به نفع عربستان و کشورهای حوزه خلیج (فارس) است.

وی درباره نقش ایران نیز تاکید کرد: این کشور نقش سازنده‌ای در منطقه دارد و می‌خواهد به مشکلات و مساله تروریسم در آن پایان دهد.

مشاور سیاسی بشار اسد تصریح کرد: نقش ایران در منطقه نقشی صلح‌جویانه است، اما سایر طرف‌ها مخالف دیدار با "دست یاریگر" هستند.

وی درباره توافق هسته‌ای تهران با غرب گفت: هر گونه توافق هسته‌ای میان ایران و جهان به نفع کشورهای منطقه و ایجاد ثبات در آن است.

شعبان هم‌چنین هر گونه میانجی‌گری ایران میان دولت سوریه و جنبش حماس را رد کرد و ادامه داد:‌ میانجی‌گری از سوی ایران میان دولت سوریه و جنبش حماس که گرایش‌های تشکیلاتی‌اش را بر هویت مقاومتی‌اش ترجیح داد، وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N161021