نماینده استان فارس در خبرگان رهبری:

قوای سه گانه اقتصاد مقاومتی را از خود آغاز کنند

بهشتی

تهران - ایرنا - نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری از قوای سه گانه خواست اقتصاد مقاومتی را از خود آغاز کنند و از ریخت و پاش های بیهوده و مصرف زدگی بی حد و حصری که بعضاً مشاهده می شود، بپرهیزند تا چنین روحیه ای به جامعه سرایت نکند.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه مجلس خبرگان، آیت الله احمد بهشتی که به عنوان دومین ناطق پیش از دستور اجلاسیه پانزدهم مجلس خبرگان رهبری سخن می گفت، با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن، حضور جوانان و نوجوانان در این گونه مراسم و راهپیمایی ها را بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی همچنین از دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی در زمینه های گوناگون یاد کرد و افزود: مردم ما واقفند که نظام اسلامی در 35 سال گذشته چه دستاوردهای مهمی را در زمینه پزشکی، صنعت، کشاورزی و تولید مقالات علمی و تأسیس مراکز علمی و انرژی هسته ای بدست آورده است.

آیت الله بهشتی ادامه داد: به اعتراف نهادهای مختلف بین المللی، ایران به دلیل پیشرفت های عظیم علمی در جایگاه برتری قرار دارد.

وی با تشکر از دولت یازدهم به خاطر تقدیم به موقع لایحه بودجه سال 93 به مجلس شورای اسلامی، این امر را بسیار سنجیده و پسندیده ارزیابی کرد.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، در بخش دیگری از سخنان خود به بحث انرژی هسته ای و توافق نامه ژنو پرداخت.

این عضو مجلس خبرگان رهبری از برخی ناهنجاری های فرهنگی در سطح جامعه اسلامی انتقاد کرد و گفت: چرا باید در برخی همایش ها و گروه ها حرکاتی صورت گیرد که موجب وهن احکام اسلامی شود و هنجار شکنی صورت پذیرد؟

آیت الله بهشتی در ادامه بر ضرورت تولید نسل و ایجاد بسترهای لازم و قراردادن مشوق های گوناگون از سوی نهادهای مربوطه تصریح کرد و افزود: مسوولان مشوق های لازم را در این خصوص، تدبیر کنند آن هم تدبیر عملی، نه اکتفا به حرف.

پانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (سه شنبه) به ریاست آیت الله «محمد رضا مهدوی کنی» در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه دارد.

سیام**2025**1535
کد N160821