نهاوندیان در دیدار سفیر عمان:

ایران به اهمیت نقش عمان در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی توجه دارد

دولت

رییس دفتر رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران به نقش عمان در مسائل سیاسی اعم از منطقه‌ای و بین‌المللی و حُسن روابط با این کشور توجه و امید دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سعود بن احمد البروانی سفیر عمان در ایران بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با محمد نهاوندیان سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رییس دفتر رییس جمهوری، دعوتنامه رسمی سلطان قابوس پادشاه عمان از حسن روحانی برای سفر به این کشور را تقدیم وی کرد.

محمد نهاوندیان در این دیدار سفر پادشاه عمان به تهران را دارای نتایج مؤثری برای دو کشور دانست و تصریح کرد: مناسبات و همکاری‌های ایران و عمان در جریان این سفر پیگیری و زمینه‌های مهم همکاری در حوزه‌های اقتصادی، گاز و حمل و نقل ایجاد شده که باید از سوی مسوولان دو کشور دنبال شود.

رییس دفتر رییس جمهور همچنین با اشاره به تصویب پیشنهاد ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مبنی بر جهان علیه خشونت و افراطی‌گری افزود: جمهوری اسلامی ایران به نقش عمان در مسائل سیاسی اعم از منطقه‌ای و بین‌المللی و حُسن روابط با این کشور توجه و امید دارد.

سعود بن احمد البروانی سفیر عمان نیز در این دیدار با اشاره به روابط نزدیک ایران و عمان در زمینه‌های مختلف بر توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور تأکید کرد.