پایان رزمایش نیروهای نظامی روسیه در غرب این کشور

رزمایش,غرب

مسکو-ایرنا- رزمایش گسترده نیروهای نظامی روسیه در مناطق غربی این کشور و استان های همجوار با اوکراین به دستور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به پایان رسید.

به گزارش ایرنا و به نقل از ریانووستی، ˈدمیتری پسکوفˈ سخنگوی ولادیمیر پوتین روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: رییس جمهوری روسیه به واحدهای نظامی شرکت کننده در رزمایش دستور بازگشت به مراکز نظامی خود را داد.

وی افزود : پس از گزارش انجام موفق رزمایش به رییس جمهوری روسیه، وی دستور بازگشت واحدهای نظامی شرکت کننده در رزمایش به مراکز نظامی خود را صادر کرد.

خبرگزاری ایتارتاس روز دوشنبه اعلام کرد : ولادیمیر پوتین دیروز (دوشنبه) شخصا بر کیفیت یک رزمایش نظامی در محدوده میدان نظامی کریلوفسکی در لنینگراد در چارچوب بازرسی سرزده از آمادگی رزمی نیروهای نظامی و تسلیحاتی منطقه نظامی غربی و مرکزی این کشور بازدید کرد.

پوتین را در این بازدید، ˈسرگئی شایگوˈ وزیر دفاع روسیه و ˈایوان بوالتسوفˈ رییس بخش آموزش نظامی نیروهای مسلح این کشور همراهی کردند.

گزارش می افزاید : بازرسی سرزده از نیروهای نظامی منطقه نظامی غربی و مرکزی روسیه در 26 فوریه آغاز شده است.

بر پایه این گزارش، حدود 150 هزار پرسنل نظامی،90 هواپیما، 120 فروند بالگرد، 880 تانک و 80 فروند کشتی در رزمایش منطقه غرب روسیه شرکت کردند.

در گزارش ایتارتاس اضافه شده است: بیش از 1800 نیروی نظامی، 30 تانک، حدود 20 وسیله نقلیه جنگی نیروهای هوا-فضا ، پنج هواپیما و 80 فروند بالگرد نیز در رزمایش امروز در میدان نظامی کریلوفسکی شرکت کردند.

در بخش پایانی رزمایش بزرگ 150 هزار نفری نیروهای نظامی منطقه نظامی غرب و مرکزی روسیه در میدان کریاوفسکی، پنج سناریوی متشکل از اجرای عملیات جنگی و نابودی یک دشمن فرضی، فرود هدایت شده چتربازان با چتر نجات و فرود نیروهای هوا-فضای تاکتیکی برای جداسازی یک منطقه از عملیات نظامی و خنثی سازی یک واحد توپخانه و یک گردان تامین لجستیک تمرین شد.

اروپام/2242**518**1485 ** 1064
کد N160768