تاکید یک مقام قضایی بر تجهیز مددکاران زندان بر علوم و فنون روز

زندان,هرمزگان

مدیر کل زندان‌های هرمزگان بر اهمیت و جایگاه مددکاران در زندان‌ها تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین ارکان زندان‌ها مددکاری است و مددکاران نقش موثری در آرامش زندان دارند.

مدیر کل زندان‌های هرمزگان بر اهمیت و جایگاه مددکاران در زندان‌ها تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین ارکان زندان‌ها مددکاری است و مددکاران نقش موثری در آرامش زندان دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خلیج فارس، اکبر سلیمانی در مراسم تجلیل از مددکاران کانون اصلاح و تربیت، انجمن حمایت از زندانیان و زندان مرکزی بندرعباس افزود: مددکاران باید با حضور موثر در اندرزگاه‌ها کار خود را با ایمان و اعتقاد انجام دهند و علاوه بر برررسی مسائل قضایی مددجویان، مشکلات و دغدغه‌های اجتماعی آنان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

وی بیان کرد: زمانی زندان آرامش و امنیت دارد که مددکاران کار خود را به خوبی انجام دهند و مسائل را به گونه‌ای مدیریت کنند که مددجویان از بحران‌های ناشی از حبس دور نگه داشته شوند و چاره و راهکاری اساسی و قانونی برای مشکلات آنان بیاندیشند.

مدیر کل زندان‌های هرمزگان ادامه داد: مددکاران باید کار خود را با ظرافت، خیرخواهی، محبت، جدیت و تیزبینی انجام و با سنجش استعدادهای مددجویان آنان را به سمت تهذیب، اصلاح و تربیت و شکوفا شدن استعدادهایشان سوق دهند.

سلیمانی با بیان این‌که «انسان نیازمند یادگیری است» بر آموزش‌های تخصصی مددکاران تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین راهکارها برای ارتقاء آموزش است و باید مددکاران به فنون و علوم روز جهت خدمات دهی مطلوب‌تر به مددجویان مجهز شوند.

مدیر زندان مرکزی بندرعباس هم در این مراسم گفت: مددکاران باید با ارائه مشاوره مناسب به مددجویان و حتی خانواده‌های آنان در جهت سلامت و رفع مشکلات آنان گام بردارند.

حسن مرسلپور افزود: باید استعدادها و توانمندی‌های مددجویان را شناخت تا بتوان در موقعیت‌های مختلف مشاوره‌های مناسبی به آنان داد.

وی اظهارکرد: مددکاران باید با کاری علمی و با همدردی متقابل نسبت به مددجویان در راستای کاهش آسیب در زندان و میان خانواده‌های آنان تلاش کنند.

مرسلپور با اشاره به این‌که «مددکاران حلقه اصلی اتصال مددجویان با مجموعه زندان و محاکم قضایی هستند» تصریح کرد: باید با کار کارشناسی بحران‌های ناشی از حبس را از مددجویان دور کرد تا زمینه اصلاح و تربیت آنان بیش از پیش فراهم شود.

انتهای پیام

کد N160651