کنگره آمریکا آماده ارائه کمک یک میلیارد دلاری به اوکراین است

قانونگذاران آمریکا اعلام کردند، یک بسته حمایت اقتصادی مهم را که به واسطه آن آمریکا یک میلیارد دلار وام به اوکراین خواهد داد، به کنگره ارائه خواهند کرد.

قانونگذاران آمریکا اعلام کردند، یک بسته حمایت اقتصادی مهم را که به واسطه آن آمریکا یک میلیارد دلار وام به اوکراین خواهد داد، به کنگره ارائه خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "هری رید"، یکی از قانون گذاران برجسته سنای آمریکا به خبرنگاران گفت: به شدت در مورد آنچه در اوکراین روی می‌دهد، نگران هستم. فکر می‌کنم اوکراین در بحران به سر می‌برد و به کمک‌هایی نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین می‌خواهم این موضوع را توصیه کنم که هر آنچه ما انجام می‌دهیم باید با هماهنگی هم‌پیمانانمان باشد.

وی همچنین به صحبت‌های اخیر باراک اوباما، رئیس‌جمهوری‌آمریکا اشاره کرد که گفته بود به دنبال ارائه کمک‌های اقتصادی به اوکراین است.این در حالی است که هری رید نیز گفت: فکر می‌کنم این کار مناسبی است.

"رابرت منندز"، یکی دیگر از قانونگذاران آمریکایی اعلام کرد: کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که وی ریاستش را برعهده دارد، در حال ایجاد یک بسته حمایتی برای ارائه به اوکراین بحرا زده است.

وی در ادامه افزود: ما همچنین با دولت واشنگتن در مورد اعمال تحریم‌های احتمالی علیه شماری از مقامات روسیه اوکراین از حمله ممنوعیت صدور روادید، توقیف دارایی‌های آنها و همچنین اعمال تحریم‌های اقتصادی در حال مشورت هستیم.

اظهارات این قانونگذار کنگره آمریکا در حالی مطرح شده است که جان کری وزیر خارجه آمریکا قرار است در هفته جاری با مقامات اوکراین در کی‌یف دیدار کند.

در همین حال "اریک کانتور"، فرد شماره 2 جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که تحرکات نظامی روسیه در اوکراین نقض قوانین بین‌المللی است.

این قانونگذار آمریکایی همچنین گفت که از جمله اولویت‌های کنگره در این مقطع زمانی کار بر روی یک بسته حمایتی از جمله ارائه وام به اوکراین در سریع‌ترین زمان ممکن است.

انتهای پیام

کد N160489