دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: رسیدن به توسعه نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی است

توسعه,جنبش عدالتخواه دانشجويي,مفاسد اقتصادي

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: فرهنگ‌سازی برای توسعه، از الزامات رسیدن به توسعه در کل کشور است که این فرهنگ‌سازی باید از طریق آموزش صورت بگیرد.

فرشید جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: اولین گام مؤثر برای جامعه‌ای که قصد تمدن‌سازی دارد، ساختن انسان‌هایی در طراز آن تمدن است. باید تک تک افراد جامعه را برای حرکت کردن در مسیر توسعه آماده کرد و این وظیفه مسئولان کشور است.

وی با اشاره به طولانی بودن زمان دستیابی به توسعه، خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی برای توسعه و رسیدن به آن، نیازمند کار کردن‌های عمیق و طولانی‌مدت است. باید مبنا و پایه آموزش را آغاز کودکی قرار دهیم. در مهد کودک‌ها و مدرسه‌ها باید به کودکان حقوق شهروندی و قوانین شهری را آموزش داد و آموزش‌ها را در وجود آنان نهادینه کرد.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: تا زمانی که به این مسائل پایه‌ای بی‌تفاوت باشیم، نباید انتظار توسعه‌یافتگی کشور را داشته باشیم.

جعفری با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور بر لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: تاکیدات رئیس‌جمهور برای مبارزه با ویژه‌خواران و مفاسد اقتصادی بسیار بجا بوده است، چراکه مفاسد مانعی بر سر راه توسعه کل کشور هستند.

وی در پایان با بیان اینکه "این مبارزات باید به دو صورت سبلی و ایجابی انجام شود"، افزود: در ابتدا از سرمایه‌گذارانی که از راه درست به پیشرفت اقتصادی کمک می‌کنند باید حمایت شود و در قدم بعدی باید به صورت جدی با کسانی که در اقتصاد از قانون نافرمانی می‌کنند، مبارزه کرد.

انتهای پیام

کد N160415