مجالس ملی و سنای پاکستان حمله تروریستی علیه دادگاه اسلام آباد را بشدت محکوم کردند

تروریستی,اسلام آباد

اسلام آباد - ایرنا- نمایندگان پارلمان ملی و مجلس سنای پاکستان حمله تروریستی و انفجار انتحاری علیه دادگاه اسلام آباد را که 11 نفر از جمله یک قاضی ارشد و پنج وکیل دادگستری در آن کشته شدند، بشدت محکوم کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری ؛ نمایندگان مجالس ملی و سنای پاکستان دوشنبه شب به اتفاق آرا , قطعنامه ای را علیه این حمله تروریستی صادر کرده و خواستار تکمیل تحقیقات آنی درباره مسائل مربوط به این انفجار انتحاری در دادگاه اسلام آباد شدند.

فرمانده پلیس شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان به خبرنگاران گفت: دو مهاجم انتحاری عامل اصلی حمله تروریستی روز دوشنبه به یک مجتمع قضایی شهر اسلام آباد بودند که 11 کشته و 30 زخمی برجای گذاشت.

بر اساس گزارش رسانه های پاکستان ، سخنگوی ˈعمر منصورˈ سرکرده گروه تروریستی و غیر قانونی ˈاحرار هندˈ ( احرار الهند ) با پذیرش مسوولیت این حمله تروریستی به خبرنگاران از مکان نامعلومی گفت : اقدامات این گروه پیش از این زیر نظر شبه نظامیان طالبان صورت می گرفت اما در حال حاضر بطور مستقل عملیات کرده و مخالف گفت وگوهای صلح میان دولت و شبه نظامیان است .

نمایندگان مجالس ملی و سنا ؛ از گروه طالبان خواستند تا بطور عملی این حمله تروریستی را که روند صلح را شکننده کرده محکوم کند ؛ تنها صدور بیانیه در راستای محکومیت کافی نیست.

این حمله درست در زمانی اتفاق افتاد که نمایندگان دولت و طالبان پس از اعلام اجرای آتش بس یک ماهه توسط طالبان در حال پیشبرد روند گفت و گو صلح بودند .

پس از این حادثه شاهد ا... شاهدˈ سخنگوی گروه غیرقانونی تحریک طالبان پاکستان با رد هرگونه دخالت شبه نظامیان این گروه در حمله تروریستی به یک مجتمع قضایی شهر اسلام آباد؛ این اقدام را بشدت محکوم کرد

از سوی دیگر نشست اضطراری مقام های عالی رتبه سیاسی و نظامی پاکستان به ریاست ˈمحمد نواز شریفˈ نخست وزیر این کشور ظهر امروز بمنظور بررسی وضعیت پیش آمده پس از حمله تروریستی به یک مجتمع قضایی اسلام آباد که 11 کشته برجای گذاشت ؛ برگزار شد.

پس از این اقدام تروریستی در پایتخت سیاسی پاکستان؛ ˈمحمد نواز شریفˈ نخست وزیر ( رییس حزب حاکم در دولت) ، ˈممنون حسینˈ رییس جمهوری، ˈچودری نثارعلی خانˈ وزیر کشور ، ˈتصدق حسین جیلانیˈ رییس قوه قضاییه و بسیاری از روسای احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان حمله به یک مجتمع قضایی اسلام آباد و کشته شدن افراد بی گناه را بشدت محکوم کردند.

رییس قوه قضاییه پاکستان با واکنش جدی به این حمله به قائم مقام وزارت کشور، کمیسر و فرمانده پلیس اسلام آباد ابلاغ کرد که گزارش کاملی در این خصوص ارائه دهند.

کانون وکلای دادگستری پاکستان در شهرهای ˈراولپندی، اسلام آباد، لاهور، کراچی، کویته، پیشاورˈ و بسیاری از شهرهای این کشور حمله تروریستی روز دوشنبه در اسلام آباد را محکوم و در اعتراض به این حادثه امروز از حضور در جلسات دادگاه سرباز زدند.

آساق ** 1095 ** 1917
کد N160277