ظریف: حصول توافق جامع هسته‌ای در ۵ ماه آینده امکان‌پذیر است

گروه 1 5,محمدجواد ظریف,آمریکا,هند,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک شبکه هندی، نسبت به حصول توافق جامع هسته‌ای ابراز خوش‌بینی کرد و گفت: اگر اراده لازم وجود داشته باشد توافق طی ۵ ماه آینده به دست می‌آید.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک شبکه هندی، نسبت به حصول توافق جامع هسته‌ای ابراز خوش‌بینی کرد و گفت: اگر اراده لازم وجود داشته باشد توافق طی ۵ ماه آینده به دست می‌آید.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف در مصاحبه با «شبکه سی ان ان-آی بی ان» گفت که نسبت به توافق جامع با گروه 1+5 طی 5 ماه آینده خوش‌بین است.

وی در پاسخ به سوالی راجع به اینکه آیا این توافق طی سال جاری امضا خواهد شد، گفت: من معتقدم که با اراده سیاسی و حسن‌نیت توافق نهایی امکان‌پذیر است چراکه ایران هرگز نمی‌خواهد به دنبال سلاح هسته‌ای باشد. اما ما حقوق خود را می‌خواهیم. ما حق خود برای داشتن برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز را می‌خواهیم. پس اگر اراده وجود داشته باشد مطمئنا حصول توافق امکان‌پذیر است و من نسبت به آن طی 5 ماه آینده خوش‌بین هستم.

ظریف همچنین نسبت به کاهش واردات نفت هند از ایران تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا ابراز ناخرسندی کرد.

وزیر خارجه کشورمان اضافه کرد: ما به صراحت از تصمیم هند برای کاهش خرید نفت از ایران متاسف شدیم. به نظر ما ایران مطمئن‌ترین منبع انرژی برای دوستان و شرکا است. چون ما یک کشور مستقل هستیم و انرژی را بدون ملاحظات سیاسی یا فشار خارجی تامین می‌کنیم.