مک‌کین: اقدامات روسیه در شبه جزیره کریمه تجاوز به خاک اوکراین است

سیاسی

سناتور جان مک‌کین اقدامات روسیه در شبه جزیره کریمه را تجاوز به خاک اوکراین خواند و واکنش قاطع‌تر جامعه جهانی علیه مسکو را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در نشست سالانه کمیته روابط عمومی آمریکا - اسرائیل (آیپک) تاکید کرد، آنچه که در اوکراین در حال جریان است فجیع و غیر قابل قبول است.

وی ادامه داد: من از راهکار نظامی در رابطه با مساله اوکراین حمایت نمی‌کنم و خواستار آن نیز نیستم اما باید مواضع جهانی مستحکم‌ و بازدارنده‌ باشد.

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی گفت: درصورت متوقف نشدن اقدامات مسکو در اوکراین، باید منزوی کردن روسیه از راه‌های مختلف از جمله تحریم شخصیت‌ها و مسئولان روسی افزایش یابد.

مک‌کین در جمع سرمایه‌داران یهودی آمریکا به بحران سوریه نیز اشاره کرد و گفت: باقی ماندن بشار اسد امنیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد و دولت سوریه هرچه سریع‌تر باید کنار برود.

وی با پرداختن به برنامه هسته‌ای ایران نیز گفت: فرصت پایان دادن به مساله هسته‌ای ایران وجود دارد و ما معتقدیم مردم ایران حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را دارند.

مک‌کین بار دیگر مدعی شد که ایران به دنبال برنامه هسته‌ای نظامیست و افزود: اگر مذاکرات ایران با 1+5 شکست بخورد باید فورا تحریم‌های بیشتر علیه ایران وضع گردد.

انتهای پیام

کد N160174