نشست بین المللی تقویت حمایت از پناهندگان در منطقه برگزار می شود

عدم رغبت

تهران- ایرنا- نشست بین المللی ˈتقویت حمایت از پناهندگان در منطقهˈ 31 فروردین الی سوم اردیبهشت سال 93 در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در این نشست که انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده، آن را برگزار می کند بیش از 50 سازمان غیردولتی و بین المللی فعال در حوزه پناهندگان از کشورهای اروپایی، آسیایی و اقیانوسیه برگزار حضور خواهند داشت.

انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده تنها سازمان غیردولتی ایرانی است که از سال 1378 تا کنون موضوع آسیب های ناشی از درگیری های نظامی و مناقشات مسلحانه بر زنان و کودکان در کشورهای اسلامی را دنبال می کند.

موضوع زنان و کودکان در عراق و افغانستان به خصوص پناهندگان و مهاجرین افغان و عراقی ساکن در کشورمان از جمله حوزه های فعالیت این انجمن در سال های اخیر بوده است.

این انجمن اعلام کرد : با عنایت به ضرورت جلب توجه جهانی به حضور میلیونی پناهندگان افغان در کشورمان که در طول بیش از سه دهه از میزبانی جمهوری اسلامی و با حداقل حمایت های بین المللی برخوردار بوده و نیز بررسی آثار نگران کننده جایگاه شکننده سیاسی و امنیتی افغانستان در عدم رغبت پناهنگان و مهاجرین افغان برای بازگشت به کشورشان، نشست بین المللی تقویت حمایت از پناهندگان منطقه برگزار خواهد شد.

بر اساس این اعلام، برگزاری این نشست می تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش تعاملات منطقه ای و بین المللی سازمان های غیردولتی و نیز پیشبرد دیپلماسی عمومی در مسیر تحکیم منافع ملی کشور داشته باشد.

سیام(2)9254**1449
کد N160151