ابراهیمی‌ترکمان در جمع زنان روس‌زبان:

گوش شنوا برای شنیدن آموزه‌های دینی در آسیای میانه وجود دارد

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم اختتامیه دوره دانش‌افزایی مطالعات زنان گفت: دست‌های زیادی در جهان برای ایجاد فاصله میان انسان‌های صلح‌طلب در تلاش است که نباید اجازه دهیم این دست‌ها به موفقیت دست پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بعدازظهر دوشنبه در مراسمی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از ترجمه انگلیسی و عربی کتاب «زندگی به سبک روح‌الله» و کتاب «همراه آهوان» و پایگاه خبری تحلیلی انگلیسی «ریحانه» رونمایی شد و اختتامیه چهارمین دوره دانش‌افزایی بانوان فرهیخته روس‌زبان از کشورهای روسیه و آسیای میانه با حضور ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جمعی از نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این مراسم نمایندگان زن از مجلس شورای اسلامی ایران هم‌چون فاطمه رهبر رییس فراکسیون زنان، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، زهره الهیان، صدیقه حجازی مدیرکل امور بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و طوبی کرمانی مشاور امور بانوان مجمع جهانی ترغیب مذاهب اسلامی و جمعی از دانش‌آموختگان دوره مطالعات دانش‌افزایی بانوان فرهیخته از کشورهای روسیه و آسیای میانه حضور داشتند.

ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این مراسم با اشاره به این که دوره دانش‌افزایی مطالعات زنان از دو سال پیش در ایران آغاز شده است، گفت: امیدواریم شما به عنوان سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خود باشید.

او خطاب به بانوان روس زبان و شرکت کننده از کشورهای آسیای میانه در این دوره‌ها افزود: امروز در روسیه، برخی خشونت‌ها علیه زنان جرم محسوب نمی‌شود اما در فرهنگ اسلامی از بدو اسلام این نگاه نسبت به زن وجود داشته و ارزش بسیار زیادی برای او قائل شده است و زن به عنوان یک موجود تاثیرگذار در اجتماع اسلامی تلقی شده است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: با این که تبلیغات زیادی علیه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با زنان صورت گرفته که آن‌ها در جامعه ایرانی درجه دو محسوب می‌شوند اما شما دیدید که این‌طور نیست و توجه ویژه‌ای زیادی به زنان در ایران می‌شود.

وی تصریح کرد: به زبان آمار و ارقام، زنان در جمهوری اسلامی ایران، نقش بی‌بدیلی در مراجع قانون‌گذاری و اداره مملکت دارند و نقش‌های مختلفی ایفا می‌کنند.

ابراهیمی‌ترکمان با تاکید بر این که در آموزه‌های اسلامی توجه زیادی به مساله خانواده و زن شده است، گفت: ما از انقلاب اسلامی به بعد اصل‌های زیادی در قانون اساسی به زنان اختصاص داده‌ایم و توجه زیادی به آنان شده است و تلاش ما این است که یک نوع همبستگی بین زنان صلح‌طلب در جهان ایجاد شود.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به بهانه‌تراشی‌ها و مخالفت‌های قدرت‌های استکباری با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در برخی از کشورهای آسیای مرکزی ما می‌بینیم اصلا دموکراسی وجود ندارد اما هیچ‌وقت آمریکا به آن اعتراض نمی‌کند و ایراد نمی‌گیرد اما در کشورهایی که هم‌سو با آمریکا نیستند، شاهد اعتراض آن‌ها هستیم. پس معلوم می‌شود مشکل آن‌ها بحث دموکراسی نیست بلکه دموکراسی به عنوان یک ابزار سیاسی در دست قدرت‌های بزرگ است.

او گفت: ما در ایران بیش از 30 انتخابات با حضور حداکثری مردم برگزار کرده‌ایم که نشان از توجه به دموکراسی در کشور ماست و شما باید دنیا را با واقعیت‌های موجود در جمهوری اسلامی آگاه کنید.

ابراهیمی‌ترکمان با بیان این که در کشورهای آسیای میانه گوش شنوا برای شنیدن حرف حق و آموزه‌های دینی بسیار است، گفت: مردم شما خیلی به معنویت اهمیت می‌دهند و شخصیت‌های والایی در کشورهای شما وجود دارند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: دست‌های زیادی در جهان برای ایجاد فاصله میان انسان‌های صلح‌طلب در تلاش است که نباید اجازه دهیم این دست‌ها به موفقیت دست پیدا کنند.

در ادامه این مراسم صدیق حجازی، مدیرکل امور بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ارائه گزارشی از روند برگزاری این دوره و آثاری که در این مراسم رونمایی شد، گفت: کتاب زندگی به سبک روح‌الله اثر حجت الاسلام علی‌اکبر سبزیان و کتاب همراه آهوان برگزیده اشعار بانوان شاعر ایرانی پس از انقلاب، اثر دکتر سعید بیابانکی و سایت خبری – تحلیلی ریحانه به مدیریت فاطمه قاسم‌پور در این مراسم رونمایی می‌شود.

در پایان این مراسم نیز پس از ارائه توضیحات از سوی گردآورندگان این آثار، از 19 بانوی فعال کشورهای روسی‌زبان که در چهارمین دوره دانش‌افزایی شجره طوبی شرکت کرده بودند، تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

کد N160119