نعیم قاسم:

هدف اسرائیل و آمریکا منحرف کردن نگاه ها از فلسطین است/طرح جان کری درباره فلسطین خطرناک است

آفریقا و خاورمیانه

معاون دبیر کل حزب الله لبنان هدف از طرحهای آمریکا و رژیم صهیونیستی را منحرف کردن نگاه ها از فلسطین دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، شیخ نعیم قاسم اعلام کرد: اسرائیل و آمریکا به دنبال بی ثباتی و فتنه در کشورهای مختلف عربی برای منحرف کردن نگاهها از موضوع اصلی یعنی فلسطین و خطرات رژیم صهیونیستی برای منطقه هستند.

معاون دبیر کل حزب الله که در دیدار جمعی از نمایندگان پارلمان اردن سخن می گفت افزود: متاسفانه حاکمان و بسیاری دیگر خطر اسرائیل را فراموش کرده اند و وارد اختلافاتی که به نفع رژیم صهیونیستی است شده اند.

وی اعلام کرد: همه مبارزان بر رویارویی ضد اسرائیل تاکید دارند و مجلس نمایندگان اردن که خواستار اخراج سفیر اسرائیل از این کشور شده است و همه کسانی که عادی سازی رابطه با اسرائیل و طرح وطن جایگزین را مورد مخالفت قرار داده اند در این راستا هستند.

قاسم گفت: طرح جان کری وزیر خارجه آمریکا درباره فلسطین خطرناک و مردود است. رژیم صهیونیستی فلسطینی ها از اکثر مناطق فلسطینی نشین آواره کرده و مردم فلسطین را در اردوگاه تحت محاصره درآورده است و در راستای وطن جایگزین فعالیت می کند. همه نیروهای فعال، شریف و مقاومت فلسطین باید بر حق بازگشت آوارگان، آزادی سرزمین و مخالفت با طرح وطن جایگزین اصرار کنند.

از سوی دیگر هیئت پارلمانی اردنی نیز بیان کرد: هدف از دیدار حمایت از محور مقاومت شامل حزب الله، سوریه و ایران، مخالفت با طرح جان کری است به ویژه که هدف از این طرح محروم کردن ملت فلسطین از حقوق مشروعی است که قطعنامه های بین المللی آن را مورد تایید قرار داده است. همه تلاشهایی که انجام می شود با هدف تجزیه منطقه بر اساس امور طایفه ای است.