ارزیابی مثبت «آمانو» از پای‌بندی ایران به تعهداتش/ توافق ژنو از سوی طرفین اجرا می‌شود

مهر نوشت:

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست امروز خود موضوع روند اجرای تعهدات طرفین در توافق هسته‌ای ژنو را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به نقل از رویترز، «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ادامه فعالیت آژانس برای بررسی اقدامات ایران در راستای توافق شش ماهه با کشورهای ۱+۵ خبر داد. وی با بیان این که توافق ژنو در حال اجرا از سوی طرفین است، تاکید کرد پایبندی ایران به تعهداتش در این راستا مثبت بوده اما برای حل و فصل موضوعات مورد اختلاف هنوز باید اقدامات بیشتری انجام گیرد.

این سخنان در نشست امروز ۳۵ عضو شورای حکام آژانس که پشت درهای بسته برگزار شد، ایراد شده است. بر این اساس محور اصلی رایزنی‌ها در این نشست، برنامه هسته‌ای ایران و روند انجام تعهدات این کشور در مذاکرات ژنو است.

با وجود توافق موقت ایران و شش قدرت جهان برای حل و فصل گام به گام و دوجانبه اختلافات بر سر برنامه هسته‌ای ایران، تلاش لابی صهیونیستی برای تحت الشعاع قرار دادن این توافق و زیر سوال بردن اقدامات ایران ادامه دارد. گفتنی است آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ ماه گذشته در وین انجام گرفت و قرار است دور بعدی آن نیز در هفدهم مارس در همین شهر پیگیری شود.

 

23503

کد N159902