۰

رایزنی معاونان وزیران خارجه ایران و روسیه درباره سوریه

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه که در راس هیاتی به مسکو سفر کرده است، با میخائیل باگدانوف، نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر خارجه این کشور درباره آخرین تحولات بحران سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار دو طرف با بررسی آخرین تحولات و رخدادهای سوریه بر ادامه مسیر سیاسی تا حل نهایی بحران در آن کشور تاکید کردند و مهم‌ترین مسایل در حوزه غرب آسیا و شمال آفریقا را مورد تبادل نظر قرار دادند.

امیرعبداللهیان پس از این دیدار در جمع خبرنگاران گفت: تهران و مسکو قویا به حمایت از مردم سوریه و تلاش‌ها برای بازگشت آرامش و طی کردن مسیر دموکراتیک در این کشور ادامه خواهند داد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ایران افزود: در مذاکرات مربوط به سوریه، حساب معارضان سیاسی معتقد به راهکارهای سیاسی و غیرنظامی از گروه‌های مسلح، تروریستی و تکفیری جداست و تنها راه حل بحران سوریه نیز سیاسی است.

وی تاکید کرد: برخی که با توسل به راه‌های امنیتی و نظامی به دنبال حل بحران سوریه هستند باید خطای سه سال گذشته را تکرار نکنند و مسایل را از راه سیاسی پیگیری کنند.

میخائیل باگدانوف، نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه هم با ابراز علاقه روسیه به ادامه رایزنی‌ها با ایران درباره مهم‌ترین مسایل منطقه‌یی و بین‌المللی، گفت: در جریان دیدار امروز درباره تحولات پیچیده خاورمیانه و شمال آفریقا تبادل نظر شد.

معاون وزیر خارجه روسیه با بیان این که اطلاع از تحلیل مشترک و نگاه مشترک دو کشور در درک همکاری‌های آتی در تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی اهمیت دارد، تاکید کرد: موضوعات پیچیده مرتبط با سوریه در این رایزنی‌ها به صورت ویژه بررسی شد.

باگدانوف تصریح کرد: روسیه معتقد است هیچ جایگزینی برای حل سیاسی بحران سوریه وجود ندارد و سایر طرف‌ها باید به سوری‌ها برای یافتن راه‌های درست پایان مناقشه در این کشور کمک کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.