نخست وزیر اوکراین: ثبات شرق اروپا در خطر است

ثبات

تهران-ایرنا- نخست وزیر اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد نزاع ها و کشمکش های نظامی در کشورش در شرق اروپا ثبات کل این منطقه را تهدید می کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آرسنی یاتسنیوک نخست وزیر اوکراین در ادامه خاطر نشان کرد که کشورش به روس های محلی در منطقه کریمه اجازه نمی دهد این منطقه را به روسیه الحاق کنند.

نخست وزیر اوکراین در جمع شماری از تجار این کشور افزود: من حامی راه حل دیپلماتیک برای بحران در اوکراین به ویژه بحران منطقه کریمه هستم. این بحران می تواند پایه های ثبات در کل منطقه شرق اروپا را نابود کند. دولت خودخوانده در منطقه کریمه می خواهد اموال ملی اوکراین را به تاراج ببرد. می خواهم هشدار دهم که دولت جدید اوکراین مخالف هرگونه الحالق اموال ملی به جای دیگری است.

یاتسنیوک به این مسئله اشاره کرد که اوکراین خواهان روابط تجاری و سیاسی با اتحادیه اروپا است اما این مسئله نباید مانع از روابط اوکراین با روسیه شود.

وی به تجار اوکراینی اطمینان داد که دولتش از اموال و سرمایه های آنها حفاظت می کند.

نخست وزیر اوکراین در ادامه بار دیگر تکرار کرد که دولتش آماده است شروط صندوق بین المللی پول را برای تضمین ارائه کمک های مالی به اوکراین برآورده کند.

این در حالی است که تیمی از صندوق بین المللی پول قرار است روز دوشنبه وارد کی یف شود و مشورت های خود را روز سه شنبه برای ارائه بسته کمک های مالی به دولت جدید اوکراین آغاز کند. ماموریت این هیات صندوق بین المللی پول در اوکراین تا 14 مارس ادامه خواهد داشت.

مترجمام**9234**1547
کد N159871