سفیر ایران در بیروت:

بازیگران بین المللی خواست اکثریت مردم سوریه را بپذیرند

سیاست خارجی

سفیر ایران در بیروت گفت: درصورتيكه اراده سياسي واقعي در بين بازيگران بين‌المللي براي راه حل سياسي در سوريه وجود داشته باشد، بايد در اولين گام، مانع حمايت‌هاي مالي و تسليحاتي خارجي از گروه‌هاي تروريستي شوند و سپس با برنامه‌ريزي براي برگزاري انتخابات سالم، هرآنچه را كه خواست اكثريت مردم آن كشور باشد، بپذيرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هستر سامسن سفير هلند در لبنان روز دوشنبه 12 اسفند با غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در محل سفارت كشورمان ديدار و درباره آخرين تحولات سياسي لبنان و منطقه تبادل نظر نمود.

سفير هلند با تأكيد بر موضع كشورش مبني بر حمايت از راه حل سياسي براي بحران سوريه، اظهار تأسف وزير امورخارجه هلند از عدم مشاركت ايران در مذکرات ژنو 2 را مورد يادآوري قرار داد.

خانم سامسن با ابراز نگراني از تأثيرات منفي بحران سوريه بر منطقه، تأكيد كرد اقدامات تروريستي گروه‌هاي تكفيري در لبنان و سوريه با هيچ بهانه‌اي قابل توجيه نيست.

ركن‌آبادي نيز اظهار داشت درصورتيكه اراده سياسي واقعي در بين بازيگران بين‌المللي براي راه حل سياسي در سوريه وجود داشته باشد، بايد در اولين گام، مانع حمايت‌هاي مالي و تسليحاتي خارجي از گروه‌هاي تروريستي شوند و سپس با برنامه‌ريزي براي برگزاري انتخابات سالم، هرآنچه را كه خواست اكثريت مردم آن كشور باشد، بپذيرند.

سفير كشورمان همچنين با تأكيد بر تلاش دائمي جمهوري اسلامي ايران براي تشويق طرف‌هاي سياسي لبنان به گفتگو و توافق، بر اهميت ثبات، امنيت و وحدت ملي لبنان تأكيد کرد.

طرفين ابراز اميدواري نمودند كه طرف‌هاي لبناني با رسيدن به توافق بر سر بيانيه وزارتي دولت، درخصوص آغاز به كار رسمي دولت جديد و زمينه‌سازي براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري تسريع نمايند.