رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان:

برای حضور در انتخابات آتی مجلس راه سختی در پیش داریم

حزب نهضت اسلامی

دوشنبه ـ ایرنا - ˈ محی الدین کبیری ˈ رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان با اعلام اینکه این حزب با تمام توان در انتخابات پارلمانی این کشور در سال 2015 شرکت خواهد کرد، گفت : برای حضور در این انتخابات راه سختی در پیش خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا ، کبیری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با این که می دانیم در این مسیر با مشکلات و موانع زیادی مواجه خواهیم شد اما برای حضور جدی در این انتخابات با تمام توان تلاش می کنیم و زمینه حضور و موفقیت این حزب در این رقابت ها را فراهم خواهیم کرد.

وی گفت: ما وضعیت فعلی و مشکلات موجود را خوب درک می کنیم و می دانیم حضور در انتخابات اینده پارلمانی در تاجیکستان آسان نخواهد بود.

کبیری اظهار داشت: رقبای ما از راههای مختلف قانونی و غیرقانونی برای تضعیف و تخریب حزب ما تلاش خواهند کرد اما در نهایت نتیجه انتخابات به دست مردم رقم خواهد خورد.

این نماینده مجلس تاجیکستان گفت: اگر مانند سال های گذشته اعضای کمیسیون انتخاباتی که از سوی مقامات دولتی تعیین می شوند به رای مردم خیانت کنند و نتیجه را به نفع حزب حاکم اعلام کنند، اشتباه بسیار بزرگی مرتکب خواهند شد و امیدواریم اشتباهاتی که در انتخابات پارلمانی سال 2010 به وقوع پیوسته بود ، دیگر تکرار نشود.

کبیری تصریح کرد: به منظور برگزاری یک انتخابات شفاف و با معیارهای دمکراتیک این حزب لایحه اصلاحات قانون انتخابات را به مجلس پیشنهاد کرده است و هم اکنون در کمیته های پارلمان در دست بررسی است.

حزب نهضت اسلامی تاجیکستان یکی از احزاب سیاسی در تاجیکستان و تنها حزب اسلامی قانونی ثبت نام شده در آسیای میانه است. این حزب در 26 اکتبر سال 1991 میلادی بعد از استقلال یافتن تاجیکستان از سلطه نظام کمونیستی شوروی سابق تأسیس شد.

در حال حاضر در تاجیکستان هشت حزب سیاسی فعالیت دارد که در میان این احزاب ، حزب خلق دموکرات ( حزب حاکم ) و حزب نهضت اسلامی تاجیکستان از محبوبیت بالایی در میان مردم این کشور برخوردار هستند.

آساق**ه.ص**1663**1547
کد N159711