کارشناس مسائل جهان اسلام:

سلیمان خاطر یکی از مظلوم ترین شهدای جهان اسلام است

مهتدی

تهران - ایرنا - یک کارشناس مسائل خاورمیانه و جهان اسلام گفت: شهید سلیمان خاطر یکی از مظلوم ترین شهدای جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدعلی مهتدی» روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت شهادت سلیمان خاطر یکی از شهدای ضدصهیونیستی مصر، اظهار داشت: پیمان کمپ دیوید شامل یک بند محرمانه بود که این بند به عادی سازی روابط مصر و اسرائیل اشاره داشت.

این کارشناس که سال های زیادی را در مصر گذرانده و با روحیات، فرهنگ و ویژگی های مردم مصر آشناست، افزود: با وجود گذشت 35 سال از پیمان کمپ دیوید و تلاش های حکومت های سابق مصر یعنی حکومت حسنی مبارک و انورسادات برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، ملت مصر خط دیگری را دنبال کردند و هرگز حاضر به تن دادن به عادی سازی این روابط نیستند.

مهتدی گفت: سلیمان خاطر و امثال او نمونه هایی از ایثار و ازخودگذشتگی هستند و راه آنها نشان می دهد که ملت مصر هیچگاه حاضر به برقراری روابط عادی با رژیم صهیونیستی نیستند و عجیب است که حکومت های حسنی مبارک و انورسادات وارد برنامه ها و طرح هایی شدند که می دانستند ملت بزرگ مصر آن را قبول ندارد.

این کارشناس گفت: حکومت های سابق مصرتاحدی به سمت عادی سازی روابط با اسرائیل پیش رفته بودند و حتی بحث عادی سازی این روابط در کتاب های درسی مصر گنجانده شده بود و به رادیو و تلویزیون های مصر نیز دستور موکد داده شده بود که آن آیات قرآن که مربوط به بنی اسرائیل است را پخش نکنند.

مهتدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تاریخچه ای از مبارزات ملت مصر علیه رژیم صهیونیستی، از شهید سلیمان خاطر به عنوان یکی از مظلوم ترین شهدای مصر، جهان عرب و جهان اسلام یاد کرد.

سیام(3)**1723**9132**1535
کد N159358