جنتی با انتقاد مجدد از آنچه برکناری افراد حزب‌اللهی از سازمان انرژی اتمی خو...

كنار رفتن آرام آرام افراد در آینده مشکل ایجاد می‌‌كند

سیاست داخلی,جنتی,سازمان انرژی اتمی

اگر اخلاق یک جوان فاسد شد، این جوان دیگر نمی‌تواند یک جوان انقلابی شود. این جوان اگر اتفاقی افتاد دیگر اهل جهاد، جبهه و شهادت نیست و دنبال شهوت و عیاشی خود است. دشمنان هم در این مورد کار می‌کنند که جوانان دنبال خوشی خودشان باشند.

دبیر شورای نگهبان گفت: در جابجایی مدیران باید به ویژگی‌ها و خصوصیات افرادی که به دولت ملحق می‌شوند توجه شود تا آسیبی به مملکت وارد نشود.

به گزارش ایلنا‏، آیت‌الله جنتی در جمع نخبگان فرهنگی، اجتماعی و همچنین اعضای شبکه نظارت شهرستان‌های استان فارس، اظهار کرد: خداوند نعمت بزرگ انقلاب اسلامی و امام بزرگوار را در حالی به این مملکت اعطا کرد که این نعمت نصیب دیگر کشورهای اسلامی که آرزوی این نعمت را داشته و دارند، نشد.

دبیر شورای نگهبان افزود: پس از دوران امام علی (ع) تاکنون اسلام در حال غربت و قرآن در حال انزوا و مردم مسلمان در حال ضعف بوده و حکومت‌های ظالم و از خدا بی‌خبر بر این مردم حکومت می‌کردند.

جنتی تصریح کرد: خداوند این منت را بر سر ما گذاشت و این انقلاب با رهبری امام خمینی (ره) بدون کمترین حمایت و امکانات با وجود ناباوری‌ها و با اینکه قدرت‌های ظالم امکانات بسیاری داشتند، پیروز شد؛ بنابراین هرچقدر برای این نعمت بزرگ شکر کنیم کم است.

وی با اشاره به دوران رژیم ستمشاهی پهلوی،گفت: اگر آن دوران ادامه داشت دیگر چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند، اما به فضل خدا، انقلاب اسلامی پیروز شد.

وی با اشاره به پیروزی‌ها و شکست‌های جریان‌های سیاسی از صدر‌اسلام تاکنون، گفت: مردم ما از نجیب‌ترین مردم مسلمان روزگار هستند. در دوران کنونی نیز اکثریت قاطع مردم نسبت به امام و مقام معظم رهبری احترام قائل هستند و آن‌ها را دوست دارند و هر‌کجا که فراخوان شوند، حضور پیدا می‌کنند. به طور نمونه در ۲۲ بهمن و ۹ دی چنین شد و مردم خود را نشان دادند و در ۹ دی با حضورشان، یک فتنه‌ای را خاموش کردند.

جنتی با تاکید بر لزوم مردم‌شناسی برای سیاسیون گفت: هر کسی که بخواهد وارد صحنه‌های سیاسی شود باید مردم‌شناس باشد و یکی از خصوصیات امام خمینی (ره) شناخت و اعتماد به مردم بود و با اینکه مردم در زمان شاه رشد کرده بودند، ولی امام می‌دانستند که این مردم، مسلمان هستند و اگر بیراهه رفته‌اند علتش این بوده است که رهبری نداشته‌اند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت مردم بیان کرد: وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب بود و همه یک صدا علیه شاه و آمریکا و به نفع امام خمینی (ره) شعار می‌دادند. این وحدت بود که چنین برکتی داشت. ما باید این رمز را حفظ کنیم. حضرت امام می‌فرمودند این انقلاب دو رمز داشت؛ یکی الهی بودن و دیگری وحدت کلمه مردم. تا زمانی که این رمز حفظ شود، موفقیت تضمین شده است و هر وقت این رمز شکسته شود، پیروزی و موفقیت هم شکسته می‌شود.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه باید از تاریخ عبرت گرفته و برای آینده از آن درس بگیریم، گفت: همه باید گرد محور معنویت، قرآن، خدا، پیامبر، ولی فقیه و راه امام، جمع شده و بچرخیم.

وی با اشاره به انتشار خبر برکناری حدود ۳۰۰۰ نفر از مدیران در دولت جدید، بیان کرد: اولا باید صحت اخبار مورد توجه قرار گیرد، اما اگر صحت داشته باشد، این میزان برکناری از نظر عدد و رقم بسیار مهم است و دوم اینکه چه کسانی و به چه علتی برکنار شده‌اند. سوم اینکه چه کسانی جایگزین شده‌اند و افراد جدید چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارند و چه آینده‌ای را برای مملکت رقم خواهند زد؟

جنتی افزود: در دانشگاه‌ها که محل کادرسازی مملکت است و دانشجویان در آینده، مدیران و وزیران کشور را تشکیل می‌دهند باید توجه داشت که در این دانشگاه‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ آیا دانشجویان به نماز، روزه، حجاب و... عقیده دارند؟ این مسائل باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در مورد اظهارنظرش در خصوص برکناری افراد حزب‌اللهی از سازمان انرژی اتمی، خاطرنشان کرد: به من گفتند که در سازمان انرژی اتمی، بعضی از جوانان حزب اللهی را کنار زده‌اند و من هم به این موضوع انتقاد کردم. بعد آقای دکتر صالحی که مرد بسیار خوب و متدینی است که واقعا من هم ایشان را قبول دارم، با تعدادی از معاونینشان نزد من آمدند و گفتند اینکه به شما گفته‌اند که جوانهای حزب اللهی را اخراج کرده‌اند، درست نبوده و این‌ها خودشان از سازمان رفته‌اند و ما کنارشان نزدیم.

وی ادامه داد: به هر حال، این نکته‌ای است که من هشدار دادم. اگر بنا باشد افرادی که واقعا جانشان را برای این کار گذاشتند، آرام آرام کنار بروند، واقعا در آینده مشکل ایجاد می‌شود و سرنوشت مملکت در آینده می‌خواهد به دست چه کسانی سپرده شود؟ باید دید آن کسانی که می‌خواهند سرنوشت مردم را در دست بگیرند، آیا واقعا دلشان برای مردم می‌سوزد یا نه؟ آیا با مهر و محبت به مردم نگاه می‌کنند یا به خودشان می‌اندیشند و هر جا می‌روند در آینه‌ای که در جلوی خودشان گذاشته‌اند، فقط خودشان را می‌بینند؟

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری کلیه امور مملکت را زیر نظر دارند، تصریح کرد: خیلی وقت‌ها مسئله‌ای پیش می‌آید که ما فکر می‌کنیم که باید به استحضار ایشان برسانیم، وقتی با ایشان صحبت می‌کنیم، می‌بینیم که ایشان خبر داشته‌اند. در واقع ما تازه خبردار شده‌ایم و ایشان از قبل می‌دانسته‌اند. ایشان نظارت کلی بر اوضاع دارند. هر اقدامی هم که ایشان لازم، مفید و موثر بدانند، انجام می‌دهند. واقعا اگر درایت، لحظه‌شناسی و توکل ایشان به خدا نبود، در فتنه سال‌های ۷۸ و ۸۸ واقعا مملکت از دست رفته بود. دشمن مطمئن بود که انقلاب و جمهوری اسلامی منقرض خواهد شد اما خدا نخواست. مقام معظم رهبری مراقب هر اوضاعی هستند.

وی با بیان اینکه مردم همواره باید در صحنه باشند، اضافه کرد: مردم باید هر جا هر کاری که می‌توانند چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی برای نظام انجام دهند. اگر ما بخواهیم آینده روشنی داشته باشیم باید از نظام آموزشی و از‌‌ همان کلاس اول دبستان شروع کنیم و معلم، نقش مهمی در این راستا دارد. اعتقادات معلمان به ارزش‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به جنایات تکفیری‌ها در کشورهای اسلامی اظهار کرد: تکفیری‌ها به هیچ چیز عقیده ندارند. تعجب می‌کنم که این افراد چقدر خونخوار هستند و یکی از کارهای معمولیشان آدم کشی است و کاری ندارند که این فرد چه کسی است و فقط می‌خواهند بکشند.

وی اضافه کرد: برخی از تکفیری‌ها هر چند اندک به آرامی در داخل کشور در حال فعالیت هستند و منتظر دستور هستند که پس از یک دستور با سلاح‌های انبوهی که در اختیار دارند به جان مردم بیفتند، که این یکی از تهدیدهای آینده کشور می‌باشد.

جنتی با تاکید بر مسائل اخلاقی جوانان، گفت: اگر اخلاق یک جوان فاسد شد، این جوان دیگر نمی‌تواند یک جوان انقلابی شود. این جوان اگر اتفاقی افتاد دیگر اهل جهاد، جبهه و شهادت نیست و دنبال شهوت و عیاشی خود است. دشمنان هم در این مورد کار می‌کنند که جوانان دنبال خوشی خودشان باشند.

وی در مورد اقتصاد کشور نیز گفت: جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری فرموده‌اند یک مساله کلیدی است که اگر این مسلله درست شود، اقتصاد کشور راه خواهد افتاد و وابستگیمان به دشمن کم یا قطع خواهد شد. باید لوازم اولیه زندگی را داشته باشیم که جز با ایستادن بر پای خود و اقتصاد مقاومتی نمی‌توانیم به این امر دست یابیم.

وی نعمت‌های بی‌پایان خداوند را متذکر شد و تصریح کرد: باید از منابع بسیار زیادی که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است به خوبی بهره برداری کنیم. منابع طبیعی، منابع انسانی و استعدادهای درخشانی که ما در کشور داریم و در دنیا کم نظیر است، نباید هدر برود. جوانان مستعد ما هر کجا که وارد شده‌اند با رهبری مقام معظم رهبری نشان داده‌اند که ما می‌توانیم طوری حرکت کنیم و برای تأمین نیازهای خود روی پای خود بایستیم و کشور را تا از ذلت و حقارت نجات دهیم. اگر از این نعمت‌ها به خوبی استفاده کنیم، دشمن نمی‌تواند بر ما مسلط شود. اگر ما حرکت کنیم، قطعا خداوند کمک خواهد کرد.

جنتی در پایان با اشاره به آرمان‌های والای امام خمینی (ره) تصریح کرد: مقدمه ظهور، فراهم شده است و ما باید انتظارش را داشته باشیم. حضرت ولی عصر (عج) دوستان و یارانش را‌‌ رها نخواهند کرد و بر وضع دنیا، دوستان و دشمنانشان نظارت دارند ولی ما باید آمادگی خود را برای اطاعت از آن مقام اعلام کنیم. با دعا و توسل باید از بعد معنوی غنی باشیم و با قرآن آشنا باشیم و با تدبر در قرآن به ایمان برسیم و از نفاق رهایی یابیم.

کد N159233