الرای کویت:صهیونیست ها دراین چند روز آمادگی حزب الله را احساس کردند

اسراییل,حزب الله

بیروت – ایرنا – روزنامه کویتی «الرای» با تاکید به اینکه نبرد در سوریه به هیچ وجه بر حفظ آمادگی رزمی حزب الله تاثیر منفی نداشته است، نوشت: سربازان رژیم صهیونیستی درهمان آغازین ساعات آماده باش، بر سر مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان، این آمادگی حزب الله را بخوبی احساس کردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، الرای به نقل از یک منبع نزدیک به رهبری حزب الله لبنان خاطرنشان که جنگنده های صهیونیستی به یک منطقه در بلندی های جنتا در خط تماس مرزی لبنان و سوریه که قبلا به عنوان پایگاه لجستیکی استفاده می شد، حمله کرده بودند.

این روزنامه کویتی به نقل از منبع خود افزود : از سوی دیگر ، مخالفان سوریه از مراحل اولیه بحران و جنگ در سوریه بر این مناطق مسلط شده بودند و براین اساس هرگونه ادعا و گمانه زنی برای هدف گرفته شدن سلاح های حزب الله یک وهم وخیال بیش نیست و این را ما و دشمن صهیونیستی بهتر می دانیم.

حزب الله لبنان چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه ای تایید کرد که جنگنده های ارتش صهیونیستی شامگاه دوشنبه به یک پایگاه این حزب در نزدیک مرزهای سوریه و لبنان در منطقه جنتای بقاع در شرق لبنان حمله کرده اند.

حزب الله تاکید کرد که این حمله بدون پاسخ نخواهد ماند و مقاومت در زمان و مکان مناسب و با وسیله و ابزار مناسب به آن پاسخ خواهد داد.

در بیانیه حزب الله آمده بود که به لطف و عنایت الهی در این حمله هیچ یک از رزمندگان مقاومت زخمی و یا شهید نشده و تنها برخی خسارت های مادی برجای گذاشته شده است.

الرای به نقل از منبع خود ادامه داد: برغم برخی ضررهای مادی که قابل توجه نیستند، هدف از این دو بمباران زدن ضربه مستقیم نبود بلکه تلاشی برای رساندن چند پیام بود.

منبع الرای خاطرنشان کرد: اسراییل با وجود اینکه زخمی های مخالفین نظام سوریه را تحت درمان قرار نمی دهد، نمی خواهد که عناصر «القاعده» و تکفیری ها بر سر مرزهای فلسطین اشغالی باقی بمانند، چرا که این امر ایجاد یک منطقه حائل را در این مناطق ضروری می سازد.

این روزنامه کویتی ادامه داد: بنابراین اسراییل حمایت های لازم را از این عناصر انجام داده تا سناریوی ارتش دست نشانده «آنطوان لحد» را تکرار کند و این درحالی است که به این نکته توجه نمی کند همین عناصر بودند که سبب پیدایش و گسترش مقاومت شدند.

(آنطوان لحد، فرمانده مزدور ارتش لبنان جنوبی بود که تحت سلطه رژیم صهیونیستی فعالیت می کرد و با آزادسازی جنوب لبنان در سال 2000 میلادی به داخل فلسطین اشغالی گریخت)

الرای با بیان اینکه صهیونیست ها این حمله را با اطلاع همپیمان خود انجام داده بودند و به نظر می رسد که بدین شیوه می خواستند آستانه تحمل حزب الله را بسنجند، افزود: با وجود اینکه شمار زیادی از نیروهای حزب الله در سوریه حضور دارند، اما این حزب در گشودن جبهه نظامی همه جانبه با اسراییل تاخیر نخواهد کرد.

این روزنامه با بیان اینکه نبرد در سوریه به هیچ وجه بر حفظ آمادگی حزب الله در لبنان تاثیر منفی نداشته است، اضافه کرد: سربازان رژیم صهیونیستی در همان آغازین ساعات آماده باش بر سر مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان، این آمادگی حزب الله را بخوبی احساس کردند.

الرای با بیان اینکه دولتمردان آمریکایی گویی در باتلاق سوریه فرو رفته اند، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها نمی خواهند که نظام دمشق از این بحران پیروزمند خارج شود و در مقابل نیز به سیطره القاعده و تکفیری ها بر این کشور هم رضایت ندارند بدون اینکه گزینه جایگزینی در اختیار داشته باشند.

این روزنامه کویتی با بیان اینکه حفظ امنیت رژیم صهیونیستی از جمله اصول آشکار آمریکا به شمار می رود، نوشت: این احتمال قوی وجود دارد که اسراییل در همین راستا، دست به پیشروی هایی در خاک سوریه بزند و یا این اقدام را از طریق همپیمانان خود در این کشور پیش ببرد.

الرای با بیان اینکه صهیونیست ها اعلام کرده اند که تردیدی در استفاده از توان نظامی و جنگی خود در صورت نیاز نخواهند داشت، افزود: اسراییل می خواهد بدین شیوه ابراز موجودیت کرده و بگوید که توانایی دخالت در جنگ های موجود در سوریه را دارد و حمله اخیر جنگنده های آن نیز پیامی در همین راستا بود.

این روزنامه کویتی با اشاره به اعتراف صهیونیست ها در خصوص توان حزب الله، اضافه کرد: اسراییل پس از جنگ 33 روزه سال 2006 اعلام کرد که حزب الله هزاران موشک در اختیار دارد و هم اکنون اعتراف می کند که حزب الله صدها هزار موشک با نشانه روی دقیق و پیشرفته دارد و تجارب زیادی را در جریان نبرد در سوریه کسب کرده است.

الرای با بیان اینکه اسراییل با زبان خود به شکست در مقابل آمادگی حزب الله اذعان دارد، ادامه داد: اسراییل هر پیامی را که بخواهد برای حزب الله بفرستد، مشخص است که مقاومت چه پاسخ و واکنشی به آن نشان خواهد داد بدین معنا که اگر اسراییل بخواهد منطقه ای حائل در سوریه ایجاد کند، نیروهای حزب الله در آنجا نیز حاضر خواهند بود.

خاورم** 2024 ** 1324
کد N159190