سخنگوی کمیسیون اصل 90 : چهره های سرشناسی در پرونده فساد در فوتبال به عنوان متهم و مطلع هستند

فارس نوشت:

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت که برخی چهره‌های سرشناس به عنوان مطلع و برخی نیز به عنوان متهم در پرونده «فساد در فوتبال» نامشان وجود دارد.
مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل 90 خانه ملت درباره آخرین وضعیت پرونده فساد در فوتبال، گفت: اگر به مدارک جدیدی در این زمینه دست پیدا کنیم که همینگونه نیز بوده، گزارشی تحت عنوان بخش اول را تا پایان سال نهایی خواهیم کرد.
وی او در پاسخ به سوالی درباره وجود اسناد رشوه در برخی رشته‌های دیگر ورزشی، گفت: مباحث مرتبط با رشته‌های دیگر را پس از نهایی شدن گزارش رشوه در فوتبال بررسی می کنیم.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در پاسخ به این سوال که آیا در بررسی این پرونده به اسامی سرشناس و بزرگ نیز برخورد کرده‌اید، گفت: کسانی که اقدامات این چنینی انجام داده و تبانی می‌کنند به هر حال با یک جا مرتبط هستند.
افضلی‌فرد با بیان اینکه اغلب چهره‌های سرشناس به عنوان مطلع در کمیسیون اصل 90 حضور یافتند، گفت: کمیسیون در راستای بررسی پرونده طی فراخوانی از چهره‌های سرشناس برای حضور در کمیسیون دعوت کرد اما پس از بررسی‌ها دریافتیم که برخی اتهامات متوجه برخی چهره‌های سرشناس است؛ برخی چهره‌های سرشناس به عنوان مطلع و برخی نیز به عنوان متهم در این پرونده هستند.
او با بیان اینکه پرونده را به قوه قضاییه تحویل خواهیم داد، گفت: احراز تخلف و سپس ارجاع آن به دستگاه قضا وظیفه ذاتی کمیسیون اصل 90 است.
45231

 

 

کد N159185