رییس جمهوری چین خواستار تحقیق گسترده درمورد حمله تروریستی درکشورش شد

رییس جمهوری,حمله

تهران - ایرنا - درپی حمله گروهی نقابدار با چاقو به یک ایستگاه قطار در جنوب غرب چین، رییس جمهوری این کشور دوشنبه خواستار تحقیق گسترده نیروهای انتظامی درمورد این حمله تروریستی شده و وعده داد عاملین این حمله طبق قانون مجازات خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از پکن، ˈشی جین پینگˈ همچنین با تاکید بر مراقبت و مداوای مجروحین این واقعه که طی آن 28 تن کشته و 113 نفر مجروح شدند، از مسوولین خواست تا با هرگونه عملیات تروریستی مقابله کرده و با هوشیاری کامل اقدام های ضد تروریستی را شدت بخشند.

رییس جمهوری چین از نیروهای انتظامی این کشور خواست تا با هر نوع فعالیت تروریستی خشونت آمیز به مقابله پرداخته، از ثبات جامعه حفاظت کرده و ایمنی جانی و مالی مردم را تضمین کنند.

گفته می شود وی همچنین مقامات رده بالای کشور را برای رسیدگی به وضعیت استان ˈیون ننˈ پس از وقوع این حمله و ملاقات با مصدومین و نیز بستگان قربانیان به این منطقه اعزام کرده است.

براساس این گزارش، 10 نفر از اعضای یک گروه که دولت چین آن ها را گروهی تروریستی دانسته دو روز قبل در ایستگاه مرکزی شهر ˈکونمینگˈ مرکز استان ˈیون ننˈ در جنوب غرب چین با چاقو ، بی پروا به مردم حمله کرده و بسیاری را با ضربات چاقو ازپای درآوردند.

با این حال مقامات ایستگاه قطار ˈکونمینگˈ امروز اعلام کردند فعالیت این ایستگاه از شب گذشته ازسرگرفته شده و مسافران درحال تردد هستند.

آساق 1450**1392
کد N159133