عریقات و نبیل العربی در قاهره دیدار کردند

فلسطین

تهران - ایرنا - ˈنبیل العربیˈ دبیر کل ˈاتحادیه عربˈ و ˈصائب عریقاتˈ عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (فتح) روز یکشنبه در قاهره پایتخت مصر با یکدیگر دیدار کردند

خبرگزاری قطر یکشنبه از قاهره گزارش داد که عریقات که رییس گروه مذاکره کننده فلسطین در گفت و گوهای سازش با رژیم صهیونیستی است، در این دیدار نتیجه ملاقات ˈمحمود عباسˈ رییس حکومت خودگردان فلسطین با ˈجان کریˈ وزیر خارجه آمریکا در پاریس را با این مقام اتحادیه عرب مورد بحث قرار داد.

گفت و گوهای سازش بین فلسطینی ها و صهیونیست ها که در سه سال گذشته مسکوت مانده بود، از تابستان سال گذشته میلادی به ابتکار وزیر خارجه آمریکا بار دیگر آغاز شده است .

وزیر خارجه آمریکا که تاکنون از تلاش هایش برای نزدیک کردن مواضع طرفین نتیجه قابل ملموسی نگرفته است، زمان پایان این گفت و گوها را اواسط اردیبهشت اعلام کرده است.

ˈنبیل شعثˈ از اعضای کمیته اجرایی فتح شنبه گذشته اعلام کرد که خواسته آنان برای تداوم مذاکرات ، آزادی تمام زندانیان فلسطینی و نیز توقف کامل شهرک سازی صهیونیست ها است.

از سوی دیگر ˈبنیامین نتانیاهوˈ نخست وزیر رژیم صهیونیستی در هفته جاری با ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا دیدار و در ارتباط با روند سازش گفت و گو خواهد کرد.

مترجمام**1533**1651
کد N158943