تیموشنکو: امیدی به نتیجه مذاکرات اوکراین و روسیه ندارم

آمریکا اروپا

نخست وزیر سابق اوکراین امروز دوشنبه و پیش از مذاکره با مقامات روس، اعلام کرد که در شرایط فعلی نمی توان انتظاری از مذاکرات کی یف و مسکو داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز،"یولیا تیموشنکو" نخست وزیر سابق اوکراین، که جدیدا از زندان آزاد شده در اظهارتی اعلام کرد که در شرایط فعلی نمی توان انتظاری از مذاکرات روسیه و اوکراین داشت. 

تیموشنکو این اظهارات را در حالی بیان کرد که قرار است امروز دوشنبه در مسکو با مقامات کرملین دیدار و گفتگو کند. نخست وزیر سابق اوکراین در ادامه افزود: در شرایط کنونی و تا زمانی که مسکو دیدگاه خود را نسبت به وضعیت اوکراین تغییر نداده، مذاکره بین روسیه و اوکراین موفقیت آمیز نخواهد بود.

این اظهارات در حالی شنیده می‌شود که پارلمان اوکراین روز گذشته از دولت این کشور خواست تا گروهی را برای مذاکره با دولت روسیه و انجام اقدامات لازم برای تامین تمامیت ارضی کشور تشکیل دهد.

لازم به ذکر است که تیموشنکو امروز، دوشنبه به مسکو سفر خواهد کرد تا با مقامات روسی در خصوص حل و فصل اوضاع در منطقه کریمه (جنوب اوکراین) مذاکره کند.

نخست وزیر سابق اوکراین همچنین اعلام کرد که دولت جدید این کشور در حال انجام مذاکراتی با اتحادیه اروپا برای امضای توافقنامه اتحاد با این سازمان است.

تیموشنکو گفت: ما دقیقا همین حالا باید با امضای توافقنامه اتحاد بخشی از جامعه اروپا شویم. در حال حاضر هم تیم رهبری ما در حال مذاکره با رهبران جهان برای تحقق این مسئله است.