سردار سلامی؛

موزه دفاع مقدس سند تراکم هویت انقلاب است

نیروهای مسلح

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما در دوران جنگ توانستیم از همه چالش ها عبور کنیم و پرچم اعتقاد، ایمان و استقلال را بالابریم گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سند تراکم هویت ما است و هر یک از ما به عنوان سپاهی و ارتشی باید در آن شریک باشیم و سپاهیان آماده اند تا همه توان خود را در اختیار سردار قربانی به عنوان مسئول این حوزه قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در گردهمایی مسئولین موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که امروز دوشنبه در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد گفت: هنگامی که به این گردهمایی آمدم با فرماندهان و پیشکسوتانی روبرو شدم که چین و چروک بر صورتشان افتاده بود،کسانی که مقابل آنها سینه ستبر کردند و سینه های آن ها مخزن ناگفته های شگفت انگیز دفاع مقدس هستند.

وی با بیان اینکه آنها سرمایه های جاویدان اسلام و ایران به شمار می آیند افزود: برخی از واقعه ها و شخصیت ها در طول تاریخ آنقدر عظیم هستند که زبان قادر نیست از آنها بگوید و کهنگی هرگز بر رخسار آنها نمی نشیند چراکه آنها قله های فضیلت و جاودان هستند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه عاشورا رفیع ترین قله جوشان حقایق بشری است ادامه داد: انقلاب اسلامی وقتی به پیروزی رسید اسلام ناب را جایگزین ایدئولوژی مارکسیسم کرد همانطور که قرآن می فرماید زمانی که حق می آید دیگر جائی برای باطل نیست.

جانشین فرمانده سپاه ادامه داد: دفاع مقدس میلاد یک ملت جدید و تولد هویت جدید بود و دفاع مقدس باورهای ما به جهان  و آرمان های اسلامی ما را از ذهنیت به عینیت منتقل کرد و مثال جاودانی از یک ملت بزرگ را ترسیم نمود.

وی با بیان اینکه مهم ترین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حاکمیت بخشیدن به ارزش های الهی در سخت ترین دوران چالش ها بود افزود: ما توانستیم همه چالش ها را متلاشی و از آنها عبور کنیم و پرچم اعتقاد، ایمان و استقلال را بالا ببریم این واقعا آنقدر جاذبه داشت که تحولات سیاسی بعد از خود را تحت تاثیر قرار داد و بعنوان سرمایه ملی درحوزه بازدارندگی و توان دفاعی تبدیل شد.

سلامی با بیان اینکه شهدا فقط مربوط به دفاع مقدس نیستند ادامه داد: اثر بخشی آنها در دوران فتح فاو و آزادسازی بخشی از مناطق بسیار بالا بود و هرچند که آنها در خاک خفته اند ولی امروز ضامن حیات و عزت جاودان ما هستند آنها برای ما پایداری و ارمغان آورنده اند و اکنون فداکاری شهدا زیباترین تجلی مقاومت برای ملت ماست.

وی افزود: برای رسیدن به دوران شکوهمند لازم است بدانیم که نباید در گذشته متوقف شویم  لذا برای بیان جنگ باید مثل جنگ بنویسیم و شبانه روز و با دلهره فعالیت کنیم تا مبادا زمان و سرمایه های ارزشمند از دست برود.

وی در ادامه در مورد اهمیت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سند تراکم هویت ما است و هر یک از ما به عنوان سپاهی و ارتشی باید در آن شریک باشیم و سپاهیان آماده اند تا همه توان خود را در اختیار سردار قربانی به عنوان مسئول این حوزه قرار دهند.