زندگی به «معضمیه الشام» در حومه دمشق باز می گردد

معضمیه الشام,آشتی

تهران - ایرنا - صدها خانواده ساکن ˈمعضمیه الشامˈ در حومه دمشق پایتخت سوریه که مدت ها آواره بودند به خانه های خود باز گشتند.

شبکه المیادین روز دوشنبه اعلام کرد: پس از دو سال محاصره و جنگ و به دنبال تلاش های فشرده معتمدان و چهره های مردمی برای برقراری آشتی در معضمیه الشام، زندگی عادی به تدریج به این شهرک باز می گردد و تعداد زیادی از خانواده های ساکن این منطقه پس از مدتی آوارگی به محله خود باز گشته اند.

اهالی و معتمدان مردم از پذیرش 8 کامیون حامل کمک سازمان های امدادی خارجی در این شهرک خودداری کردند.

کمیته آشتی در معضمیه اعلام کرد مردم در اعتراض به ˈنادیده گرفته شدن رنج های مردم ساکن این شهرک در مدت جنگ از سوی سازمان های وابسته به سازمان مللˈ این کمک ها را رد کردند.

آنان اعلام کردند پس از آشتی در معضمیه دیگر به این کمک ها نیازی ندارند و آن زمان که کمک لازم داشتند، سازمان های امدادی خارجی کمک ها را از آنان دریغ کردند.

اکنون در شهرک معضمیه و اطراف آن به جای صدای گلوله و درگیری، صدای خودروهایی شنیده می شود که به تدریج خانواده های آواره شده را به مسکن خود باز می گردانند.

اهالی معضمیه برای ادامه زندگی با مشکلات زیادی مواجه هستند و برای کسب درآمد یا خرید باید مسافت های بسیار طولانی را طی کنند اما از اینکه آرامش و امنیت به محل زندگی آنان باز گشته است کاملا رضایت دارند.

خاورم 1491 *1446
کد N158314