وزیر خارجه لبنان: پیش از ورود حزب‌الله به سوریه هم تروریسم در کشور وجود داشت

سوريه,لبنان

وزیر امور خارجه لبنان با بیان اینکه مسئولان لبنانی خواهان بازگشت حزب‌الله از سوریه هستند، گفت: ما باید برای حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه و پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان در گفتگویی تلویزیونی تصریح کرد: ما خواهان بازگشت حزب‌الله از سوریه هستیم. حزب‌الله نیز خود مایل است دست به چنین اقدامی بزند اما در حال حاضر وظیفه حزب‌الله حمایت از لبنان در مقابله با تروریسم و اقدامات تروریستی است که نه تنها خطری برای این حزب بلکه خطری برای تمامی لبنانی‌هاست.

وی ابراز امیدواری کرد که کشور و ارتش مثل حزب‌الله از لبنان دفاع کنند.

باسیل در ادامه افزود: حتی پیش از ورود حزب‌الله به سوریه نیز تروریسم در لبنان وجود داشت. مسئولان لبنانی باید برای حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه و پایان دادن به جنگ و درگیری در این کشور تلاش کنند.

وی در خصوص تنش‌های ایجاد شده در روابط حزب‌الله و میشل سلیمان، رئیس‌جمهوری لبنان نیز گفت: ما نمی‌توانیم اظهارات حزب‌الله در خصوص میشل سلیمان را ارزیابی کنیم.

باسیل همچنین در خصوص ‌آوارگان سوری عنوان داشت: بحران آوارگان سوری از بزرگترین بحران‌ها در جهان به شمار می‌آید و وظیفه ماست که برا یحل این بحران اقدامات لازم را اتخاذ کنیم.

وی همچنین گفت: در بیانیه کابینه جدید لبنان احتمالا به مقوله ارتش، ملت و مقاومت و همچنین معاهده "بعبدا" اشاره‌ای نشود، اما این به معنای پایان مقاومت نیست.

باسیل خاطرنشان کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند مقاومت در برابر اسرائیل و آزادسازی اراضی اشغالی را لغو کند و نادیده بگیرد.

انتهای پیام

کد N158139