در جریان دومین کنفرانس کشورهای اسلامی ؛

تاکید پادشاه عربستان بر لزوم تحقق همبستگی در جهان اسلام

عربستان

پادشاه عربستان با تاکید بر اینکه ریاض همواره خواهان تحقق همبستگی میان مسلمانان جهان است، گفت: همبستگی میان کشورها موجب هماهنگ شدن تلاش‌های مردمی با تلاش‌های رهبران سیاسی و پایان فتنه‌ها و درگیری‌ها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سخنرانی خود در افتتاحیه دومین کنفرانس کشورهای اسلامی با عنوان" جهان اسلام، مشکلات و راهکارها" تاکید کرد: ما خواهان تحقق همبستگی میان مسلمانان هستیم؛ چرا که نظارت بر وحدت میان کشورها و تحقق همبستگی میان آنها از اصول اساسی قرآن و سنت پیامبر است که عربستان آن را اساس تمامی اقدامات خود قرار داده است.

وی در ادامه افزود: تمامی سازمان‌ها، نهادهای غیردولتی، علما، اندیشمندان و اصحاب رسانه باید با دولت‌ها و رهبران سیاسی آنها برای تحقق همبستگی میان مسلمانان تلاش کنند و این مساله به نیت خالصانه و هماهنگ کردن تلاش‌های تمامی کشورها نیاز دارد.

پادشاه عربستان خاطرنشان کرد: با همبستگی است که تلاش‌های مردمی با تلاش‌های رهبران سیاسی هماهنگ می‌شود و این مساله به فتنه‌ها و درگیری‌ها که موجب ویرانی، رکود اقتصاد و رنج و مشکلات مردم می‌شود، پایان می‌دهد که مشکلات مردم سوریه نمونه‌ای برای این مساله است.

وی با تاکید بر اینکه عربستان همواره برای تحقق همبستگی میان ملت‌ها تلاش کرده است، ابراز امیدواری کرد که دانشمندان، مبلغان و مفتی‌ها برای حل مشکلات و بیماری‌های جامعه تلاش کنند و جوانان را از افتادن در دام عصبیت و طایفه‌گرایی بر حذر دارند.

انتهای پیام

کد N158138