یک استاد حوزه:

جهان در برابر جهل و جنایت تکفیری‌ها سکوت نمی‌کند

سیاسی

یک استاد حوزه گفت: مستکبران بدانند که جهان در برابر جهل و جنایت تکفیری‌ها سکوت نخواهد کرد.

یک استاد حوزه گفت: مستکبران بدانند که جهان در برابر جهل و جنایت تکفیری‌ها سکوت نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، وحدت مسلمانان را یکی از راه‌های مهم در برون رفت از شرایط فعلی منطقه برشمرد و گفت: دین مبین اسلام همواره تاکید بر وحدت و انسجام میان امت مسلمان دارد چرا که با وحدت می‌توان در برابر هر دشمنی ایستادگی کرد.

این استاد حوزه افزود: استعمار جهانی افکار آزادی خواه اسلام را مغایر با منافع خود می‌داند از این رو یکی از توطئه‌های مهم استکبار، از میان بردن ارزش‌های اسلام ناب محمدی و ایجاد اختلاف میان مسلمانان جهان است.

وی با اشاره به جریان‌های انحرافی به ویژه وهابیت خاطرنشان کرد: تشکیل وهابیت از توطئه‌های مهم استکبار و استعمار برای فروپاشی افکار اسلامی و ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی است تا اسلام حقیقی را از درون فرو پاشد.

بابایی ادامه داد: متاسفانه کج فهمی و تندوری‌های وهابیت و جریان‌های انحرافی تکفیری خسارات زیادی را به پیکره اسلام وارد ساخت هرچند از صدر اسلام نیز این تندروی‌ها، اسلام را تهدید می‌کرد.

وی مقابله جدی جهان اسلام در برابر این جریانات را راهگشای رفع مشکلات در منطقه دانست و گفت: اگر مسلمانان جهان نسبت به اسلام ناب محمدی با بصیرت و آگاهی و به دور از اختلاف بنگرند می‌توان در برابر جریان‌های انحرافی ایستادگی کرد.

این استاد حوزه تصریح کرد: متاسفانه جهان، شاهد آثار سوء حرکات سلفی‌گری و کج فهمی تکفیری‌ها است و عده‌ای فریب خورده اسیر این تندروی‌ها شده‌اند اما مستکبران و این گروه جنایتکار باید بدانند که جهان در برابر جهل و جنایت تکفیری‌ها سکوت نخواهد کرد و مسلمانان هرگز دست از افکار ناب اسلامی و دینی خود بر نخواهند داشت.

بابایی در پایان خاطرنشان کرد: اسلام دینی ارزشمند در مسیر میانه روی است و هیچ گاه افراط و تفریط را نمی‌پذیرد در حالی که جریانات تندرو با چنین افکاری اسلام حقیقی را ناپسند جلوه می‌دهند اما باید بدانند که اسلام ناب محمدی جایگاه والای خود را حفظ خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N158099