حمله مهاجمان به دادگستری پاکستان 11 کشته برجای گذاشت

اسلام آباد,حمله تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: براثر اقدام تروریستی مهاجمان ناشناس روز دوشنبه در مجتمع دادگستری شهر ˈاسلام آبادˈ پایتخت پاکستان ،11 نفر از جمله یک قاضی کشته و 35 دیگر زخمی شدند.

پلیس اسلام آباد اعلام کرد: مهاجمان امروز با یورش به مرکز قضایی این شهر در منطقه ˈاف 8ˈ دفاتر وکلا و مسوولان قضایی را هدف تیراندازی و پرتاب نارنجک های جنگی قرار دادند که براثر این حادثه 11 نفر از جمله یک قاضی و چند وکیل دادگستری کشته و بیش از 35 نفر که در میان آنان نیروهای پلیس و چند زن دیده می شوند، نیز زخمی شدند.

شبکه های خبری پاکستان گزارش دادند: ˈرفاقت اعوانˈ قاضی ارشد دادگستری اسلام آباد و یکی از وکلای ارشد نیز در میان قربانیان این حادقه قرار دارند.

حمله تروریستی امروز باعث ایجاد رعب و وحشت میان مردم در شهر اسلام آباد شد.

شاهدین عینی در محل حادثه به خبرنگاران گفتند: مهاجمان پس از ارتکاب جنایت به سرعت از محل حادثه متواری شدند.

نیروهای پلیس، یگان ضد تروریستی و نیروهای تکاور (رنجرز) پاکستان با حضور در محل این حادثه در حال انجام عملیات بازرسی بمنظور بازداشت عوامل این اقدام تروریستی هستند.

تیم های امدادی اجساد قربانیان و زخمی های حادثه امروز را به مرکز پزشک قانونی و بیمارستان ˈپیمزˈ شهر اسلام آباد منتقل کردند.

منابع خبری پاکستان به نقل از سخنگوی بیمارستانی افزودند: وضعیت برخی از مجروحان وخیم است و احتمال افزایش شمار کشته ها وجود دارد.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را برعهده نگرفته است.

بدنبال این اقدام تروریستی؛ تدابیر شدید امنیتی در اسلام آباد برقرار شده و مسیرهای ورود و خروجی این شهر تحت کنترل کامل نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

آساق ** 1095**5981
کد N157849