پرچم های حزب الله درمقابل مقر آیپک در واشنگتن به احتزاز درآمد

حزب الله

نیویورک- ایرنا- معترضان به سیاست های رژیم اشغالگر قدس و آیپک، لابی صهیونیستی روز یکشنبه در مقابل محل کنفرانس این گروه در واشنگتن تجمع کرده و با تکان دادن پرچم های فلسطین و حزب الله لبنان خشم شدید شرکت کنندگان این کنفرانس را برانگیختند.

به گزارش ایرنا در این تجمع که کوشندگان ضد جنگ و دانشجویان حضور داشتند، تکان دادن پرچم های زرد رنگ مقاومت اسلامی لبنان خشم شدید مسولان آیپک و برخی از شرکت کنندگان در کنفرانس را برانگیخت.

دو جوان آمریکایی که پرچم های حزب الله را در این تجمع در دست داشتند مورد سوال و اهانت از سوی برخی شرکت کنندگان قرار گرفتند.

یکی از این دو جوان در پاسخ به پرسش یکی از اعضای آیپک که چرا پرچم حزب الله را در دست دارد با اشاره به پرچمش گفت: می دانی، این تنها پاسخ واقعی است که اسراییل می فهمد!

یک منبع نزدیک به آیپک گفته است که شرکت کنندگان از مشاهده پرچم های حزی الله بشدت تکان خورده اند.

در این رابطه ایلان وینگلس،مدیر اجرایی آیپک مدعی شد: حزب الله یک گروه تروریستی و غیرقانونی است و هرچند برافراشتن پرچم های آن غیرقانونی نیست؛ اما قطعا مایه نگرانی می باشد.

وی مدعی شد: آوردن و تکان دادن پرچم های حزب الله به معنای دریچه ای برای ورود به عملیات تروریستی است!

مسولان آیپک می گویند تاکنون سابقه نداشته است که پرچم های حزب الله را در مقابل مراکز خود در آمریکا مشاهده کنند.

آن ها بویژه از این موضوع ناخرسند هستند که دو جوان آمریکایی این پرچم ها را در دست داشتند.

کنفرانس سالانه آیپک، کمیته روابط عمومی آمریکا و رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با حضور چهره های حامی رژیم صهیونیستی در واشنگتن آغاز به کار کرد.

این کنفرانس با سخنرانی، مایکل کاسن، رییس پیشین این نهاد صهیونیستی آغاز شد و پس از وی هوارد کور، مدیر اجرایی آیپک شروع به سخنرانی کرد که وی در جریان آن خواستار افزایش فشار به ایران شد.

وی گفت: ما از ادامه فشارها به ایران در جریان گفتگوها حمایت می کنیم.

قرار است بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در این کنفرانس حضور یافته و سخنرانی کند.

همچنین روز دوشنبه جان کری، وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس سخنرانی خواهد کرد.

اروپام 2251 **1908
کد N157702