نماینده اوکراین در سازمان ملل خواستار حمایت نظامی غرب از کشورش شد

اوکراین

نیویورک، ایرنا- نماینده دایم اوکراین در سازمان ملل روز یکشنبه اعلام کرد هر چند که کشورم برای مقابله با تهاجم نظامی روسیه آماده است، اما نیازمند حمایت نظامی از سوی غرب هستیم.

به گزارش ایرنا یوری سرگئیو، نماینده اوکراین در سازمان ملل با اعلام این مطلب به سی ان ان گفت که کشورش علاوه بر حمایت دیپلماتیک اعضای غربی شورای امنیت نیازمند حمایت نظامی از سوی آنهاست.

وی تاکید کرد در صورت بدتر شدن شرایط کی یف از دیگر کشورها درخواست کمک نظامی خواهد کرد.

از سوی دیگر نمایندگان اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) امروز(یکشنبه) برای بررسی بحران روسیه با اروپا و آمریکا تشکیل جلسه می دهند.

در این نشست سفیران 28 کشور عضو ناتو بحران اوکراین را که منجر به دخالت روسیه در شبه جزیره کریمه شده است مورد بررسی قرار می دهند.

ˈآندریی دشچیتزیاˈ وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد که از ناتو خواسته است تا ˈتمام گزینه ها را برای دفاع از یکپارچگی و حاکمیت اوکراینˈ مورد نظر قرار دهد.

ازسوی دیگر ˈویلیام هیگˈ وزیر خارجه انگلیس قرار است امروز یکشنبه سفری به کی یف داشته باشد.

وی پیش از عزیمت به سوی کی یف گفت که سفیر روسیه در لندن را به وزارت خارجه احضار کرده و نگرانی انگلیس را به اطلاع وی رسانده است.

درپی سقوط دولتˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری سابق اوکراین پس ازسه ماه اعتراض مخالفان نزدیکی روابط با مسکو و درگیری های خونین درهفته های گذشته، تحرکات نظامی روسیه در شبه جزیره کریمه شدت یافته که این امر موجب تنش بین غرب و روسیه شده است.

روسای جمهور برخی کشورها از جمله اتحادیه اروپایی، باراک اوباما رییس جمهور آمریکا، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل و اعضای شورای امنیت نگرانی خود را از حضور نیروهای نظامی روسیه در اوکراین اعلام کردند.

اروپام 2251 **1908
کد N157681