ˈعراقچیˈ: تیم دیپلماسی سربازان نظام درعرصه مذاکرات هسته ای هستند

حوزه علمیه قم

قم - ایرنا - ˈسید عباس عراقچیˈ معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای، سربازان کشور در حراست از منافع و مصالح نظام اسلامی هستند.

به گزارش ایرنا، به نقل از مرکز خبر حوزه، ˈ عراقچیˈ عصر روز یکشنبه در دیدار با مدیر حوزه های علمیه و معاونان مرکز مدیریت حوزه های علمیه اظهار کرد: حقیقتاً عرصه مذاکرات، عرصه سختی است و اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دفاع از منافع و مصالح کشور و نظام در عرصه دیپلماسی مشغول هستند.

وی با بیان اینکه ما در طول 35 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره در خط مبارزه و جهاد علیه دشمنان و مستکبران بوده ایم، گفت: امروز تیم مذاکره کننده به عنوان سرباز کشور عمل می کند و البته از آنجا که این یک جهاد و مبارزه در شکل و قالب خاص خود است ، طبعاً حرکت در آن نیز شکل خاص خود را می طلبد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای خاطرنشان کرد: همه ما سرباز نظام مقدس اسلامی هستیم در یک سنگر ولی به جهت نقش های متفاوتی که نظام به ما داده است هر کدام به شکلی و به نحوی به انجام وظیفه می پردازیم.

وی همچنین با بیان اینکه حضور در شهر مقدس قم، زیارت حرم کریمه اهل بیت(ع) و دیدار با علما و مسوولان حوزه، توفیقی برای او بوده است، افزود: قطعاً رهنمودها و توصیه های علما و مسوولان و مدیران حوزه های علمیه، ره توشه ارزشمندی برای ما در انجام هر چه بهتر ماموریت های دیپلماتیک در عرصه مذاکرات خواهد بود.

این دیدار در دفتر مدیریت حوزه برگزار شد. ک/1

7406/ 550/ 1552
کد N157628