ابوترابی: رسالت جهانی صلیب سرخ کمک به استقرار صلح در جهان است

ابوترابی,صلیب سرخ

تهران- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رییس دفتر نمایندگی صلیب سرخ در ایران بر تلاش این سازمان به ایفای رسالت جهانی خود تأکید کرد و گفت: رسالت و مسوولیت اصلی سازمان صلیب سرخ کمک به استقرار صلح و آرامش در مناطق مختلف جهان است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین «محمد حسین ابوترابی فرد» در این دیدار با اشاره به رسالت و ماموریت سازمان صلیب سرخ در توسعه صلح و آرامش در مناطق مختلف جهان افزود: رسالت و مسوولیت اصلی سازمان صلیب سرخ به عنوان یک نهاد خدوم و بی طرف، کمک به استقرار صلح و آرامش و تسهیل خدمات انسان دوستانه در مناطق مختلف جهان به ویژه در هنگام منازعات و جنگ هاست.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به اهمیت وظایف سازمان صلیب سرخ جهانی، اظهار داشت: اهمیت وظایف صلیب سرخ از آن جهت است که در راستای خدمت به انسان هایی است که ناخواسته زندگی و سلامتشان به مخاطره افتاده است.

وی با اشاره به اهتمام و تلاش وافر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای جامعه بین الملل در استقرار ثبات و آرامش منطقه ای، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در این راستا از تلاش های سازمان صلیب سرخ در ارتقای صلح و دوستی بین ملت ها، استقبال می کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و منابع فقهی در خصوص احترام به حقوق انسان ها، تأکید کرد: به طور حتم آموزه های دین مترقی اسلام حاوی نکات و ظرایف مهمی در جهت حفظ کرامت و حقوق انسانی است که در جهات مختلف با اهداف و آرمان های صلیب سرخ همخوانی دارد.

رییس دفتر نمایندگی کمیته بین الملل صلیب سرخ در ایران با ابراز خوشوقتی از حضور و فعالیت در کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران، کشوری مهم و برخوردار از تاریخی غنی و کهن با مردمانی مهربان و نیکو سرشت است.

«اولیویر مارتین» با اشاره به وظایف و مسوولیت های صلیب سرخ جهانی، به ارایه گزارشی از حوزه ماموریت خود در کشورمان پرداخت و افزود: همواره همکاری سازنده ای بین سازمان صلیب سرخ و نهادهای مرتبط در جمهوری اسلامی ایران وجود داشته و مجلس شورای اسلامی می تواند پشتوانه ارزشمندی برای تقویت همکاری های متقابل در زمینه های انسان دوستانه باشد.

وی با اشاره به نتایج مطالعات تطبیقی در مورد انسان در اسلام و دنیای غرب و اشتراکات متعدد آنها که ملهم از آموزه های آسمانی است، تصریح کرد: باید از این اشتراکات برای نزدیک تر ساختن دیدگاه ها در جهت تامین حقوق اساسی انسان ها در سراسر جهان بهره برد.

رئیس دفتر نمایندگی صلیب سرخ در ایران با بیان اینکه الهامات قرآنی و سایر آموزه های دینی اسلامی در نیل به اهداف مشترک، نقش غیر قابل انکاری دارد، به جایگاه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی کشورمان اشاره کرد و افزود: خواهان حمایت هرچه بیشتر حوزه قانون گذاری از فعالیت ها و همکاری های انسان دوستانه مشترک بین صلیب سرخ و نهادهای مرتبط در جمهوری اسلامی ایران هستیم.

سیام**9103**1449
کد N157557