هاشمی رفسنجانی: انقلاب اسلامی بیدی نیست که با بادهای بی‌بنیاد مخالفت‌ها بلرزد

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم,اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی بیدی نیست که با بادهای بی‌بنیاد مخالفت‌ها بلرزد و با اراده به راهش ادامه می‌دهد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، جایگاه مبارزین و جهادگران را در جوامع اسلامی و تعابیر قرآن بسیار بالا دانست و گفت: انقلابیون و مبارزان، هیچ هدفی جز دفاع از اسلام و مستضعفان نداشتند و می‌دانستند مبارزه با رژیم سفاکّی چون پهلوی، هزینه‌های فراوانی برایشان دارد.

وی با تاکید بر حق مبارزان قبل از انقلاب در جامعه، افزود : اخلاص مبارزین، در دوران دفاع مقدس توسط جوانان پرشور انقلابی، تکرار شد و آنان با وجود مشکلات متعدد اقتصادی و نظامی، در مقابل ارتش کاملاً مجهز بعث که از سوی شرق، غرب و ارتجاع منطقه نیز حمایت می‌شد، پیروزمندانه، مقاومت کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز نگرانی‌های زندان‌های سیاسی قبل از انقلاب را درباره مشکلات اقتصادی، به‌خصوص نرخ بیکاری، برخاسته از دلسوزی خالصانه آنان دانست و گفت: متأسفانه برخلاف آمارهایی که در سال‌های گذشته از ایجاد اشتغال میلیونی در جامعه می‌دادند، شاهد بیکاری جوانان تحصیل کرده هستیم که اصلاً توجیه‌پذیر نیست.

هاشمی رفسنجانی با بیان این جمله که «هرمسئولی باید برای ایجاد تولید و اشتغال تلاش کند»، به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تجاری کردن طرح‌های دانشگاهی اشاره کرد و گفت: با این کار، تکنولوژی جدیدی وارد چرخه صنعت می‌شود که ایجاد اشتغال بهترین نتیجه آن است.

در انتخابات ریاست جمهوری مردم نقش اساسی را ایفا کردند

وی در پاسخ به اظهارات حاضرین درخصوص نقش او در انتخابات اخیر ریاست جمهوری گفت: نقش اصلی را مردم ایفا کردند که در سایه رشد آگاهی، نگذاشتند شیوه اجرایی گذشته ادامه یابد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر خاطراتی از برنامه‌های چند عملیات نظامی در طول دوران دفاع مقدس، نقش مردم را در این دوران ستود و با تشریح شرایط سیاسی و نظامی ماه‌های پایانی دفاع مقدس، اظهارداشت: عقلای قوم در مجلس و در سطح فرماندهان نظامی صحبت از ختم آبرومندانه جنگ می‌کردند که با لطف خداوند و درایت امام (ره)، با اصلاح قطعنامه و پذیرش آن توسط سازمان ملل متحد، پیروزمندانه از جنگ بیرون آمدیم.

هاشمی رفسنجانی افزود: عقلانیت ماه‌های پایان جنگ، در شرایط فعلی نیز متبلور شد و در میان نامزدها، مردم به کسی بیشترین رأی را دادند که صحبت از اعتدال و عقلانیت می‌کرد.

وی، وفاداری و حمایت مردم را سرمایه ارزشمندی برای مقاطع مختلف انقلاب و کشور، مخصوصاً برای دولت فعلی دانست و گفت: دولت هم، قدر این سرمایه را می‌داند و از حقوق آن‌ها در مسایل داخلی و خارجی دفاع خواهد کرد.

انقلاب اسلامی بیدی نیست که با بادهای بی‌بنیاد مخالفت‌ها بلرزد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش معاندان در داخل و خارج را برای القای ناامیدی و یأس به مردم، خیانت به نظام اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی بیدی نیست که با بادهای بی‌بنیاد مخالفت‌ها بلرزد و با اراده به راهش ادامه می‌دهد.

هاشمی رفسنجانی با انتقاد از انحراف از سیاست‌های کلی اصلاح اصل 44 و تقویت‌ بخش خصوصی، افزود: بعضی‌ها در دولت سابق به جای اجرای صحیح این اصل و سپردن امور به مردم، به نهادهای شبه‌دولتی دادند که عدم پاسخ‌گویی و عدم توجه به نظارت در ذات آنان است.

وی، امنیت خاطر مردم در تأمین نیازهای ضروری زندگی را حق آنان دانست و گفت: توجه به تأمین اجتماعی کامل و رفع مشکلات داخلی و خارجی می‌تواند امید ایجاد شده در دل مردم را تقویت و نگرانی‌های گذشته را رفع کند.

 

23503

کد N157528