حق ماموریت ۱۲ میلیاردی برای مدیری که به ماموریت نرفت

سازمان بازرسی کل کشور,حقوقی‌و قضایی

همشهری آنلاین: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در یکی ازپرونده‌هایی که در حال پیگیری است یکی از مدیران استانی بدون حتی یک ساعت ماموریت، ۱۲ میلیارد تومان حق ماموریت و ۵۳۰ میلیون تومان پول غذا دریافت کرده است.

ایران > حقوقی‌و قضایی- همشهری آنلاین:
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در یکی ازپرونده‌هایی که در حال پیگیری است یکی از مدیران استانی بدون حتی یک ساعت ماموریت، ۱۲ میلیارد تومان حق ماموریت و ۵۳۰ میلیون تومان پول غذا دریافت کرده است.

به گزارش  مهر، ناصر سراج در همایش اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در یکی از استان‌ها فردی 12 میلیارد تومان بدون اینکه به ماموریت برود حق ماموریت دریافت کرده است. این فرد همچنین 530 میلیون تومان پول غذا به حسابش واریز شده است.

وی ادامه داد: همچنین در پرونده دیگری که در یکی از استان‌های کشور تشکیل شده است عده ای 70 میلیارد تومان حقوق عوارض دولتی را در خصوص گمرک پرداخت نکرده‌اند. احتمال می‌دهیم ارزش مالی این پرونده به یکصد میلیارد تومان برسد.

سراج افزود: افراد در این پرونده فیش‌های گمرک را با استفاده از فتوشاپ جعل می‌کردند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: این سیاست‌ها روز 29 بهمن ماه از سوی ایشان ابلاغ شد که با استقبال سران قوا روبرو شد. اقتصاد مقاومتی در راس امور سازمان بازرسی کل کشور قرار دارد.

به گفته وی اقتصاد مقاومتی به معنای کم مصرف کردن نیست و معنای درست آن مصرف صحیح است. در حوزه اقتصاد مقاومتی رئیس دستگاه قضا درخواست همکاری ویژه از سازمان بازرسی داشتند به همین دلیل اقتصاد مقاومتی یکی از موضوعات مهم کاری سازمان بازرسی در سال آینده است.

سراج با اعلام اینکه وظیفه سازمان بازررسی در اصل 174 قانون،نظارت بر حسن اجرای امور و اجرای صحیح قانون است، گفت: در سال آینده قصد داریم روزنه‌های بروز تخلف را به دولت نشان دهیم تا مقابل این روزانه‌ها ایستادگی کنیم.