پاکستان از اقدامات ضدامنیتی اشرار و تروریست ها در مناطق مرزی جلوگیری کند

ابوترابی

تهران- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان گفت: اسلام آباد باید از اقدامات ضدامنیتی اشرار و تروریست ها در مناطق مرزی خود جلوگیری کند.

به گزارش ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام «محمدحسین ابوترابی فرد» روز یکشنبه در دیدار «میرجان محمدخان جمالی» با اشاره به مناسبات دوستانه و برادرانه دو کشور بر ضرورت استفاده از ظرفیت ها و توانایی های ایران و پاکستان برای گسترش روابط دوستانه فی مابین در عرصه های مختلف تاکید کرد.

وی افزود: باید تلاش شود تا با توجه به عمق ارتباطات دوستانه دینی و فرهنگی دو ملت، روابط ایران و پاکستان به نماد و الگوی برجسته ای از همکاری و ارتباطات متقابل دو کشور مسلمان در منطقه تبدیل شود.

ابوترابی فرد در این دیدار خواستار گسترش مناسبات برادرانه دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی شد و اظهار داشت: ایران آماده همکاری با پاکستان در مبارزه با اشرار مسلح است.

وی با ابراز نگرانی نسبت به بروز ناامنی در مرزهای مشترک و حوادث اخیر مرزی دو کشور گفت: ضروری است مسئولان پاکستانی به هر نحو ممکن از اقدامات ضد امنیتی اشرار و گروه های تروریستی در مناطق مرزی دو کشور جلوگیری کنند تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادث تلخی نباشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تکرار چنین حوادثی آثار منفی و زیانباری در فضای مناسبات دو کشور خواهد داشت، نسبت به گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و صنعتی ابراز امیدواری کرد.

«مبرجان محمدخان جمالی» نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مسوولان کشورمان گفت: گسترش مناسبات برادرانه دو کشور به ویژه در عرصه های پارلمانی به تقویت هر چه بیشتر روابط کمک خواهد کرد.

رئیس مجلس ایالتی پاکستان در ادامه این دیدار با ابراز تاسف از حوادث اخیر در مناطق مرزی دو کشور گفت: دشمنان روابط دو کشور، با دست زدن به اقدامات این چنینی قصد تخریب مناسبات برادرانه ایران و پاکستان را دارند، اما موفق نخواهند شد.

وی خواستار فعالیت هرچه بیشتر بازارچه های مرزی دو کشور و کمک ایران به ایجاد تحول در وضعیت مرزنشینان در ایالت بلوچستان شد.

محمد خان جمالی، گسترش روابط تجاری دو کشور در بازارچه های مرزی را یکی از عوامل پیشگیری تکرار حوادث این چنینی خواند و خواستار استفاده از تجربیات ایران در زمینه مبارزه با تروریسم شد.

رئیس مجلس ایالتی پاکستان خواستار رایزنی و همکاری بیشتر دو کشور در مسایل مختلف از جمله مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر شد.

سیام**9103**1449
کد N157390