رهبر ناسیونالیست اوکراین دست به دامن تروریست تحت تعقیب روسیه شد!

سیاسی

رهبر گروه افراطی "پراوی سکتور" اوکراین از تروریست تحت تعقیب روسیه خواست تا علیه مسکو اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، دیمیتری یاروش، رهبر ناسیونالیست گروه افراطی "پراوی سکتور" اوکراین در بیانیه‌ای گفت: بسیاری از اوکراینی‌ها با در دست داشتن سلاح از شبه‌نظامیان چچنی در مبارزاتشان علیه روس‌ها حمایت کردند و الان زمان حمایت از اوکراین فرا رسیده است.

در این پیام از دوکو عمروف، تروریست تحت تعقیب روسیه خواسته شده تا مبارزات خود را به راه انداخته و برای پیروزی علیه روسیه خطر کند.

یاروش که معاون رئیس شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین است، رهبری گروه شبه نظامی راست افراطی "پراوی سکتور" را نیز به عهده دارد. وی پیشتر یکی از رهبران گروه ناسیونالیست افراطی "تریدنت" بود که به هسته گروه "پراوی سکتور" تبدیل شد.

وی در این بیانیه خواستار انهدام و از بین رفتن "امپراطوری مسکو" شده و آشکارا از شبه نظامیان چچن و تهاجم گرجستان حمایت کرد. وی اعتقاد دارد، روسیه "دشمن ابدی" اوکراین است و جنگ میان این دو کشور "اجتناب‌ناپذیر" است.

به طور همزمان وی گفت، اوکراین باید نسبت به آینده‌اش در خصوص عضویت در اتحادیه اروپا "محتاط و با دقت" باشد چرا که "غول بروکراسی بروکسل" از هیچ کاری برای کم اهمیت جلوه دادن هویت ملی کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریغ نمی‌کند.

علی توتورکولوف، مدیر هیات رئیسه کنگره خلق قفقاز روسیه گفت: افراط‌گرایان و ناسیونالیست‌ها با اقداماتشان کشور را تهدید می‌کنند. سخنرانی یاروش که دستش به خون آغشته است نشان می‌دهد که "اسپانسرهای راست افراطی میدان استقلال" اوکراین و نیروهایی که از بی‌ثباتی در قفقاز حمایت می‌کنند، همگی از یک مرکز افراطگرایی سرچشمه می‌گیرند. ما به شدت از استقرار نیروهای روسیه برای حل وضعیت منطقه خودمختار کریمه و همچنین کمک به دیگر مناطق اوکراین حمایت می‌کنیم.

گروه "پراوی سکتور" به عنوان فعال‌ترین، رادیکالی‌ترین و سازمان‌دهنده شده‌ترین گروه در ناآرامی‌های اوکراین محسوب می‌شود. نیروهای مبارز این گروه اغلب از کوکتل مولوتف و سلاح‌های گرم علیه پلیس اوکراین استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N157283