افتخاری: خبرنگاران نقش خود را در همبستگی ملی سوریه ایفا کنند

جمعی از اصحاب رسانه‌ی کشور سوریه امروز (یکشنبه) با دکترلاله افتخاری، نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ابتدای این دیدار لاله افتخاری خبرنگاران را پل ارتباطی میان مسئولان و مردم دانست و با بیان اینکه خطرهای زیادی در انجام رسالت خطیر خبرنگاری وجود دارد، گفت: انتظار این است که خبرنگاران نقش مهم خود را در جهت تقویت وحدت و همبستگی ملی در سوریه و مقابله با توطئه‌های بیگانگان و دخالت آنها در امور داخلی سوریه به انجام برسانند.

وی در همین راستا افزود: مردم سوریه لایق‌ترین افراد برای تعیین سرنوشت کشورشان هستند و دخالت‌های بیگانگان را نخواهند پذیرفت.

نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه در ادامه با اشاره به این که تلاش همه باید وحدت، یکصدایی در جهت تعالی و پیشرفت کشور سوریه و ممانعت از نفوذ بیگانگان باشد، گفت:دشمنان به ویژه تکفیری‌ها، وحدت و انسجام ملی داخل کشورها و همبستگی میان امت اسلامی را تهدید می‌کنند.

وی در همین چارچوب گفت: جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، جنگ استکبار جهانی علیه امنیت منطقه و علیه انسانیت بود.

دکتر افتخاری در پایان سخنان خود بر نقش زنان وایستادگی و مقاومت آنان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مسلمانان به تأسی از حضرت زینب‌ (س) توانستند پیام عاشورا و نهضت حیات بخش عاشورا را به گوش جهانیان برسانند.

انتهای پیام

کد N157253