اردن: هیچ نقشی در آموزش یا مسلح کردن شورشیان سوری نداریم

سیاسی

وزیر کشور اردن اعلام کرد که کشورش هیچ نقشی در آموزش و یا مسلح کردن شورشیان سوریه ندارد و هیچ پایگاهی برای سازمان دهی و آموزش شورشیان در خاک اردن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حسین المجالی، وزیر کشور اردن اخبار منتشر شده در خصوص آموزش تروریست‌های سوری در خاک اردن را تکذیب و اعلام کرد که کشورش هیچ نقشی در آموزش و یا مسلح کردن شورشیان سوری ندارد.

وی همچنین اعلام کرد: هر کس که چنین شایعاتی را منتشر می‌کند بهتر است شخصا به مرزها برود تا از آنچه واقعا اتفاق می‌افتد با خبر شود.

روزنامه الرای به نقل از وزیر کشور اردن نوشت: اگر این اظهارات درست بود دولت سوریه در مورد آن موضع می‌گرفت و اردن را متهم می‌کرد.

این مسئول اردنی تاکید کرد که کشورش با همه اشکال قاچاق مواد مخدر و سلاح که از مرزهای شمالی وارد می‌شود مقابله می‌کند و فعالیت نیروهای گارد مرزی و نیروهای امنیتی در رویارویی با تروریست‌ها دلیلی بر این امر است که آموزش یا مسلح کردن شورشیان سوریه توسط اردن صحت ندارد.

در هفته‌های اخیر شایعاتی مطرح شده که بر اساس آن کشورهای غربی با حمایت برخی طرف‌های منطقه‌ای درحال آموزش شورشیان سوری در خاک اردن و ترکیه هستند تا در فصل بهار عملیات گسترده‌ای را علیه دمشق آغاز کنند.

انتهای پیام

کد N156808