شفیعی به ایسنا خبر داد،

برگزاری نشست مشورتی برای حمایت از دولت سوریه در بین‌المجالس جهانی

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که نشست مشورتی با حضور روسای کمیسیون‌های امنیت ملی کشورهایی همچون سوریه، عراق و لبنان در ایران با هدف دستیابی به مواضع هماهنگ به نفع دولت سوریه جهت طرح در اجلاس بین‌المجالس جهانی برگزار می‌شود.

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: در جریان سفر هیات پارلمانی اعزامی به سوریه پیشنهادی مطرح شد که براساس آن مقرر شد قبل از زمان برگزاری اجلاس بین‌المجالس جهانی 23 اسفند در ژنو نشست‌هایی بین روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی کشورهای حامی دولت سوریه برگزار شود.

وی افزود: بر این اساس این نشست در روز دوشنبه 19 اسفند در تهران برگزار می‌شود که تا کنون حضور روسای کمیسیون‌های سیاست‌خارجی سوریه، عراق و لبنان قطعی شده و به دنبال آن هستیم تا روسای کمیسیون‌های کشورهای دیگر همچون عمان، ‌الجزایر، روسیه، ونزوئلا و کوبا نیز در این نشست‌های مشورتی حضور پیدا کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح دلیل برگزاری این نشست گفت: این نشست‌های مشورتی برای هماهنگی مواضع به نفع دولت سوریه است تا کشورهای شرکت کننده در اجلاس بین‌المجالس جهانی در مورد سوریه با طرح و برنامه هماهنگ عمل کنند.

شفیعی تاکید کرد: کارهایی که تکفیری‌ها علیه دولت سوریه انجام می‌دهند تهدید امنیت بین‌المللی است بنابراین لازم است همه کشورها در مقابل این اقدامات ایستادگی کنند.

وی در عین حال گفت: با توجه به محدود بودن زمان ممکن است تمامی کشورها‌ی مدنظر در نشست مشورتی حضور پیدا نکنند ولی در تلاشیم تا این نشست‌های مشورتی با حضور گسترده‌ای از روسای کمیسیون‌های امنیت ملی به همراه هیات‌های پارلمانی‌شان برگزار شود، نشستی که به دعوت و میزبانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد N156527