دادستان کل کشور:

درباره اقتصاد مقاومتی به شعار اکتفا نکنیم

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي,اقتصاد مقاومتی

سخنگوی قوه قضاییه گفت: نقش قوه قضاییه در بخش پیشگیری از وقوع جرم با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی بسیار موثر است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در جمع خبرنگاران درباره نقش قوه قضاییه در زمینه اقتصاد مقاومتی، گفت: ان‌شاءلله که اقتصاد مقاومتی در کشور ما عملیاتی شود و تنها به شعار اکتفا نکنیم.

وی افزود: قوه قضاییه در رابطه با فساد و موانعی که بر سر راه بخش خصوصی وجود دارد بسیار نقش مهمی دارد و باید موانع را بررسی کند. همچنین قوه قضاییه باید مواردی که بر اساس آن جرم در جامعه اتفاق می‌افتد را آسیب شناسی کند و باید بداند چه زمینه‌هایی باعث فساد در جامعه می‌شود و ما همه این موارد را بررسی می‌کنیم و در اختیار دولت قرار می‌دهیم.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: دادستان کل کشور عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی است و ما باید در این زمینه نقش‌مان را عملی کنیم، البته سازمان بازرسی هم در این زمینه به عنوان ناظر، وظایفی را بر عهده دارد.

وی افزود: دادستان کل کشور همچنین عضو شورای پول و اعتبار و عضو شورای عالی بورس است و باید بتواند نقش خود را در این زمینه عملی کند که بحمدالله نقش‌مان را در این زمینه انجام دادیم. به کمک دوستانمان و سازمان‌هایی همچون سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری و دیگر سازمان‌ها وظایف خود را انجام می‌دهیم و اگر احیانا آیین‌نامه‌ای برخلاف قانون است آن را از طریق دیوان عدالت ابطال می‌کنیم. همه این موارد می‌تواند اقتصاد مقاومتی در کشور را توسعه دهد.

وی در پاسخ به یکی از سوالات خبرنگاران درباره طرح علنی شدن دادگاه ها گفت: این طرح باید دنبال شود، اما در دستور کار ما نیست.

سخنگوی قوه قضاییه از پاسخ به دیگر سئوالات خبرنگاران به دلیل برگزاری نشست خبری در روز دوشنبه خودداری کرد.

انتهای پیام

کد N156477