نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا،

آژانس به مطالبه غیرمسوولانه رژیم صهیونیستی درباره ایران واکنش نشان دهد

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که اگر آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای در مورد مطالبه غیرمسئولانه رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران واکنش نشان ندهد، استقلالش زیر سوال می‌رود.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره مطالبه رژیم صهیونیستی از آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای برای در اختیار قرار دادن اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران، گفت: چنین درخواست‌هایی از آژانس تنها استقلالش را زیر سوال می‌برد. طبیعتا اگر آژانس به این مطالبه غیرمسئولانه واکنش نشان ندهد جایگاهش زیر سوال می‌رود.

وی رژیم اشغالگر قدس را از متخلف‌ترین رژیم‌های فعال در حوزه هسته‌ای دانست و اظهار کرد: رژیم اشغالگر قدس عضو آژانس و ان‌پی‌تی نیست و مقررات بین‌المللی را رعایت نمی‌کند، اما مطالبات کدخدامنشانه‌ای دارد که متاسفانه آژانس هم نسبت به آن واکنش نشان نمی‌دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: آژانس باید رژیم اشغالگر قدس را برای عضویت در ان‌پی‌تی تحت فشار قرار دهد تا فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را در چارچوب مقررات بین‌المللی انجام دهد ولی متاسفانه شاهدیم که گاهی اوقات آژانس با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کند که این برخلاف مقررات است.

نقوی‌حسینی با تاکید بر اینکه آژانس باید عکس‌العمل جدی نسبت به این مطالبه غیرمسئولانه رژیم صهیونیستی نشان دهد، گفت: آژانس باید فعال و تهاجمی با رژیم اشغالگر قدس برخورد کند تا چنین ادعاهایی را مطرح نکند.

وی با تاکید بر اینکه عکس‌العمل در مورد اقدامات رژیم اشغالگر قدس مسئولیت جهانی همه کشورهاست، گفت: کشورها باید نسبت به رفتارهای غیرقانونی این حکومت نامشروع عکس‌العمل نشان دهند چون رژیم صهیونیستی خودش هیچ حساب و کتابی با آژانس پیرامون فعالیت‌ هسته‌ای نشان نمی‌دهد اما در مقابل مدعی عملکرد دیگران می‌شود که این رویکرد تنها مصداق زیر سوال بردن استقلال و عملکرد آژانس است.

نماینده مردم ورامین در مجلس تاکید کرد که تمامی کشورها و آژانس باید در مقابل این مطالبات غیرمسئولانه رژیم اشغالگر قدس واکنش نشان دهند چون آژانس ابزارآلات دست رژیم صهیونیستی نیست.

انتهای پیام

کد N156436