اشغالگران صهیونیست به صحن های مسجد الاقصی یورش بردند

شهرک نشینان افراطی

تهران - ایرنا - گروهی از صهیونیست های افراطی تحت حمایت نیروهای اشغالگر امروز یکشنبه به صحن های مسجد الاقصی یورش برده و به زور وارد آن شدند.

شبکه المیادین روز یکشنبه اعلام کرد: شهرک نشینان افراطی به همراه یک خاخام افراطی به نام ˈیهودا گلیکˈ بامداد امروز از منطقه باب المغاربه وارد صحن مسجد شدند. تعدادی از نیروهای ویژه پلیس اشغالگر از این شهرک نشینان حمایت می کردند.

خبرنگار المیادین در بیت المقدس اعلام کرد: در حالی که چند روز از تقدیم طرح تحریک آمیز نماینده افراطی به پارلمان رژیم صهیونیستی برای تغییر تولیت بر مسجد الاقصی سپری شده، تحت فشارهای سیاسی اردن و پس از درخواست نمایندگان پارلمان اردن برای اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از امان، دفتر بنیامین نتانیاهو رییس کابینه اسرائیل اعلام کرد هیچ تغییری در وضعیت مسجد الاقصی رخ نداده است. این در حالی است که تل آویو به صورتی رسمی و علنی از ورود شهرک نشینان افراطی به مسجد الاقصی حمایت می کند و دست گروه های تروریستی و افراطی صهیونیست را برای دست اندازی به اماکن مقدسه مسلمانان به خصوص مسجد الاقصی باز می گذارد.

نتانیاهو برای فریب افکار عمومی عربی و جهانی اعلام می کند هیچ تصمیمی برای تغییر وضعیت تولیت بر مسجد الاقصی ندارد اما وزیران، نمایندگان پارلمان و خاخام های تندرو و صهیونیست های افراطی را تحت حمایت نیروهای نظامی و انتظامی خود به صورتی منظم و سازمان یافته وارد مسجد الاقصی می کند تا هم فلسطینی ها و هم جامعه جهانی به دیدن صحنه های حضور یهودیان افراطی در این مسجد عادت کنند و واقعیت های جدیدی بر همگان تحمیل کند.

بر اساس این گزارش، از شواهد و قراین چنین برمی آید که تشکیلات خودگردان فلسطین به جز شکایت به اتحادیه عرب، سازمان همکاری های اسلامی و محافل بین المللی گزینه دیگری برای مقابله با اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها ندارد.

خاورم 1491**1586
کد N156390